Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | До дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
AA

До дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У Южноукраїнському міському історичному музеї організовано експозицію «Стежками Чорнобильсього лиха» до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Експозиція створена на основі архівних матеріалів науково-допоміжного фонду, світлин та особистих речей очевидців тих подій.

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ця пам'ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року.

Саме тоді було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, яких охопив реактор атомної.

 Біда торкнулася сотень тисяч українців - ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Завдяки мужності ліквідаторів, ми сьогодні можемо з жахом згадувати про ті події. Без самовідданого героїзму тих мужніх людей, наслідки могли б бути набагато гірші.

Це День пам’яті тих, хто віддав своє життя та здоров’я, виконавши свій обов’язок перед народом, заради порятунку нашої землі від страшної техногенної катастрофи.

 

Читайте також

Історичні бесіди

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У  Южноукраїнському міському історичному музеї  відбулося перше засідання циклу історичних...

В Южноукраїнському міському історичному музеї відбулися патріотичні заходи, присвячені Дню українського добровольця

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї відбулися декілька патріотичних заходів, присвячених Д...

У Южноукраїнському міському історичному музеї експонувалася тематична експозиція «Небесна Сотня: епізод нашої історії» до Дня Героїв Небесної Сотні

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

Усі охочі мали нагоду побачити світлини, листівки, плакати, особисті речі мітингувальників та пригад...

Патріотичний майстер - клас з виготовлення пташок-оберегів, присвячений Дню єднання

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї за підтримки Южноукраїнської дитячо-юнацької спортивно...