У Южноукраїнському міському історичному музеї у 2023 році було створено мистецький арт-проєкт реконструкції старовинної автентичної України. Також для відвідувачів зроблено тематичну яскраву фотозону, яка постійно наповнюється іншими цікавими історичними об’єктами.
В жовтні 2023 року представниками Миколаївської експедиції Інституту археології НАН України Віктором Фоменко та Миколою Товкайло були передані на постійне зберігання кам’яні зображення – стели (менгіри) з розкопок експедиції. Розкопки велися на території двох унікальних об’єктів – Лідиної Балки та урочища Гард.
Частина менгірів була знайдена біля урочища Гард, де знаходилось давнє поселення і відноситься до Усатівської культури, першої половини ІІІ тис. до н. є. А інші менгіри та стели знаходились в Лідиній Балці і належать до культури багатопружкової кераміки доби середньої бронзи, першої чверті ІІ тис. до н. є. Тепер дана експозиція знаходиться на музейній території і є важливим історично цінним, унікальним артефактом.
Висловлюємо окремо велику подяку приватному акціонерному товариству «Юженербуд» за благодійну допомогу у транспортуванні та перевезенні даних артефактів та ЮжкаNews.City - газета «Контакт» за сприяння та співпрацю у такій важливій справі як вивчення історичного минулого.
Ми робимо все, аби наш музей з кожною новою інсталяцією, експозицією та експонатами ставав ще привабливішим для туристів.
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/60c45bede8eec75d722a5b96a12b6077.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/217200c8e3d58c47d18ac6803602fb77.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/d83d92b3849b0cb1ddf588a0cf80838c.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/f3cde8038569aa2c9c6d259a8a82d5e3.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/a8006741d1c9c5f36d08fc55d878b0c7.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/dc342028243f1237beb11e66279281ea.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/e6796b5d14e7b3720c490777998f4ddf.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/a69155001136045af903c9cce3265fbd.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/37849bf20d73cb58b19f7ecd48a268bc.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/92d09cf4d213bd98a512428698214027.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/6e757ee3f1c15f2f61c2c8ba4e172bdf.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/27b98293afe2cd1ea89097b8e1a7d67b.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/a6b55144e64cbb31aa2e575b69b8ab89.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/c66cd46077d8c0d68eb96d0619f45dc6.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/bcc2c3d19c6f5c0385c54f09d2af1ea1.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/68443987913d495d8f19a39a8c87c0cc.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/dc01be38ab91b464b8506b8c1e96161c.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/83395aa22f6657ccdcbc95e97d921a1d.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/cea63ce624b30ed537d565943cbdebfe.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/e7eb00b2379f720741b07399627c7214.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/4/9/content/c77f472b6ae87550da23c0eb405e9ea4.jpeg)