У Южноукраїнському міському історичному музею експонувалася експозиція «Голокост – шрам на серці людства» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.
Для створення експозиції було використано науково-допоміжний матеріал фонду музею.
Щороку 27 січня Україна разом із усією світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Ми завжди маємо пам’ятати про Голокост, щоб ніколи не повторилося подібне жахіття.
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/1/31/content/ae88fe5a276b1b23e9ae0f08e6af3013.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/1/31/content/875f86d8998500af5e1206864ebcfebd.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/1/31/content/9d4b5828279ef98f75842583b506a94e.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/1/31/content/f6c27965afb11f2cf3bcbaf88c953e95.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/1/31/content/3100bdfcf2ea5e8810298927732b5522.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/1/31/content/7564d82cabc5b4da59274687f540ad26.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/1/31/content/bf650d2327fc7d971267f2032893f7fc.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/1/31/content/4fc6862eb0af87849ae92bb96216de4e.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/cloud.php?file=2024/1/31/content/7e91020f23203493ee8c0af085ac0479.jpeg)