В Южноукраїнському міському історичному музеї експоновано виставку «Оленівка», присвячену вшануванню пам’яті жертв трагедії у Оленівці. Дана виставка складається з матеріалів науково-допоміжного фонду.
Оленівка – це тюрма на окупованій території України. Від початку повномасштабного вторгнення в її застінках росіяни утримували тисячі військовополонених та цивільних заручників. У 2022 році, у ніч з 28 на 29 липня у виправній колонії в селищі Оленівка, в одному з бараків пролунав вибух. Тоді загинули понад 50 українських військовополонених, які там утримувалися, у тому числі полонені з заводу «Азовсталь». Це терористичний акт, злочин, який порушує всі міжнародні конвенції щодо наших полонених, які вийшли з Маріуполя, не щоб вмирати, а зберегти життя.
Обстріл росією в’язниці в Оленівці – це українська Катинь. Катування і вбивства українських військовополонених – це порушення Женевських конвенцій. Надзвичайно важливо пам’ятати злочини росіян та пам’ятати усіх героїв, які були вбиті. Вічна слава Героям.
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2024/7/26/content/595bd5973e1b100c82552746a2f07e88.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2024/7/26/content/3444606e85fecc96c3cb8db49047bbe0.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2024/7/26/content/9feb067dcc8c715b52a9fdc3659124b3.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2024/7/26/content/b23d2a6d1236493263899284d6277d30.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2024/7/26/content/97b5e1a2c2056ba31d4fca34fdd48278.jpeg)