У Южноукраїнському міському історичному музеї презентовано експозицію “Факти про українських партизан Другової світової війни“, присвяченої Дню партизанської слави, яка розкриває основні періоди Другої світової війни на Миколаївщині у 1941-1944 роках. Основна частина експозиції розкриває антинацистський рух Опору в краї. Особисті речі, документи, фотографії, матеріали науково-допоміжного фонду свідчать про мужність і героїзм наших земляків. Також в рамках експозиції відбувся показ тематичного відеоматеріалу «Рух опору у часи Другої світової війни», створений громадською спілкою "Освіторія" та командою студії онлайн-освіти EdEra. На захід завітали представники Южноукраїнської міської організації ветеранів війни, праці та Збройних сил Організації ветеранів України та шкільна молодь.
Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації. Це день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/25/content/acbf5275748fe3514be75ccfca6426a4.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/25/content/dd30e3b1232f3f33dc724e2be1479f39.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/25/content/389958fe94e6c7b8360dd1fdb6a19228.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/25/content/b2b819632116f1d71d141000cd8e7b8c.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/25/content/a4148808f49dca56a3ac682b0d1f1f29.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/25/content/cc0cb687e7de02fbc375c2b0c8f5cdde.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/25/content/424384f57310db9e296de6b9ea6630c4.jpeg)
![](http://www.yu.mk.ua/uploads/files/2023/9/25/content/9c874cd37c4b726ed17e12f88dea3c8f.jpeg)