AA

Пілотний проект «Шлюб за добу» у Миколаївській області

З метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у зазначеній сфері, та для забезпечення реалізації гарантованого державною права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 502-р запроваджено реалізація пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем.

Наведений пілотний проект передбачає можливість проведення державної реєстрації шлюбу у місці та у строк, визначений заявниками, у тому числі в день подання відповідної заяви.

Так, з 13 січня 2017 року даний пілотний проект розпочав свою роботу у місті Миколаєві, а з 07 грудня 2017 року відповідно до розпорядження КМУ від 15.11.2017 р. № 812-р – також у містах Вознесенську та Первомайську.

У місті Миколаєві діють три організатори «Шлюбу за добу» :

 1) комунальна установа «Миколаївський міський палац культури та урочистих подій», розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська, 44 (контактні телефони – (0512) 372824; 372823), а також Палац, який знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Шевченка, 58.,

2) комунальний заклад культури «Миколаївський обласний краєзнавчий музей», який розташовано за адресою: м. Миколаїв, вул. Набережна, 29 (контактні телефони – (0512) 370219; 377038);

3) державне підприємство «Центр обслуговування громадян», який розташовано за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська,45/1 (контактний телефон 0688370037).

У місті Вознесенську:

- комунальний заклад «Міський будинок культури», розташований за адресою: м. Вознесенськ, вул. Одеська, 22 (контактні телефони – (05134) 45365; 43390.

У місті Первомайську:

- комунальна установа «Первомайський міський дитячо-юнацький центр національного відродження», розташований за адресою: м. Первомайськ, вул. Грушевського, 10 (контактні телефони – (05161) 43069, 43424.

Для того, щоб зареєструвати шлюб за добу необхідно виконати прості кроки.

Крок 1 – обрати дату та місце реєстрації шлюбу шляхом звернення до організатора. Організатор пропонує молодятам на вибір ще одне приміщення Палацу, яке знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Шевченка, 58. Обидві будівлі знаходяться в історичному центрі міста та пристосовані для проведення подібних заходів.

Крок 2 – підготувати документи для реєстрації.

Нареченим необхідно підготувати та надати наступні документи:

  • паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства. У разі, якщо заявником є іноземець, особа без громадянства, додається документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України.
  • у разі, якщо заявники або один з них раніше перебували у шлюбі – документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).

Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами на українську мову, засвідченому в установленому порядку.

Крок 3 – удвох, в обраний час, в обраному місці зареєструвати шлюб та отримати свідоцтва про укладення шлюбу.

Механізм надання даної послуги доволі простий, чоловік та жінка, за умови досягнення шлюбного віку або отримання в судовому порядку прав на шлюб, звертаються до організатора державної реєстрації шлюбу (незалежно від місця проживання та громадянства), обирають місце та час реєстрації, узгоджують з організатором всі процедурні питання. Після цього між організатором і заявниками укладається договір у письмовій формі, подається заявка на проведення державної реєстрації шлюбу, сплачується державне мито та платні послуги.

Вартість даної послуги складає:

  • у місті Миколаєві – 1623,2 грн. (організатор 1), та  1723, 2 грн. (організатор 2), а якщо шлюб укладається в позаробочий час, у вихідні та святкові дні (неділя та понеділок для відділів ДРАЦС вихідні дні. Позаробочий час з середи по п’ятницю після 17.00, у суботу після 16.00), то загальна вартість послуги складатиме – 1708,73 грн. та 1808,73 грн.; 398,00 грн. (для внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО, 788,00 грн. без проведення святкової церемонії, 1250,00 грн. з церемонією, 2988,00 грн. «весільний виїзд» (організатор 3).
  • у місті Вознесенську – 1714,82 грн., а якщо шлюб укладається в позаробочий час, у вихідні та святкові дні (неділя та понеділок для відділів ДРАЦС вихідні дні. Позаробочий час з середи по п’ятницю після 17.00, у суботу після 16.00), то загальна вартість послуги складатиме – 1800,35 грн.;
  • у місті Первомайську  - 1514,82 грн., а якщо шлюб укладається в позаробочий час, у вихідні та святкові дні (неділя та понеділок для відділів ДРАЦС вихідні дні. Позаробочий час з середи по п’ятницю після 17.00, у суботу після 16.00), то загальна вартість послуги складатиме – 1600,35 грн.

Подана заявка невідкладно передається до відділу ДРАЦС.

Працівник відділу ДРАЦС перевіряє документи, складає та надає на підписання нареченим заяву про державну реєстрацію шлюбу, після чого забезпечує проведення державної реєстрації шлюбу, в тому числі урочистої церемонії весілля у місці та в певний час, що були обрані нареченими. На підтвердження проведеної державної реєстрації видаються свідоцтва про шлюб. Відомості про реєстрацію шлюбу вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у встановленому законодавством порядку.

 

 

Читайте також

День Соборності України

Южноукраїнський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

22 січня відбувається святкування Дня Соборності України – свята, встановленого у честь прогол...

Права людини

Южноукраїнський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Права людини – це основні права і свободи, які надаються усім людям, незалежно від національно...

Чи можливо визнати батьківство, якщо державна реєстрація народження уже проведена? Особливості визнання батьківства щодо повнолітньої особи

Южноукраїнський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Загальними підставами виникнення прав та обов’язків матері, батька і дитини є походження дитин...

Подача заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану у мережі інтернет через веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»

Южноукраїнський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» - це офіційни...