AA

До уваги суб’єктів підприємницької діяльності!

З метою захисту конституційних прав громадян щодо користування державною мовою та відповідно  до статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів» інформація споживачеві повинна надаватись згідно із законодавством про  мови.

Згідно зі статтею 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.

Відповідно до Закону України «Про засади державної мовної політики» державна мова – закріплена законодавством мова, вживання  якої обов’язкове в органах державного управління та діловодства, установах та організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, у сферах зв’язку та інформатики тощо.

Українська мова, як державна мова обов’язково застосовується на всій території України.

В економічній і соціальній діяльності об’єднань громадян, приватних підприємств, установ та організацій, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб вільно використовується державна мова.

Враховуючи вищезазначене, з метою запобігання надходжень звернень громадян, додержання вимог законів України «Про захист прав споживачів», «Про засади державної мовної політики», інформація в об’єктах торгівлі, в закладах ресторанного господарства (меню, прейскуранти, куточок споживача тощо) повинна бути обов’язково на державній мові.

 

Читайте також

Інформація про заходи щодо ліквідації стихійної торгівлі в місті Южноукраїнську за період з 01.08.2019 по 31.08.2019 року

Управління економічного розвитку Южноукраїнської міської ради

На виконання  рішення Южноукраїнської міської ради від 25.01.2018 №961 «Про невідкладні з...

До відома платників!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Южноукраїнське управління Головного управління ДФС у Миколаївській області  повідомляє, що відп...

Відбувся семінар на тему: «Нові можливості та виклики для жителів багатоквартирних будинків. Впровадження енергоефективних рішень»

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

27.05.2019 в сесійній залі виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбувся семінар на тем...