![](https://storage.googleapis.com/yu-mk-ua.appspot.com/2024/7/27/news/box3/1255c9805213d4b57db440e2d07ae872.jpeg)
Южноукраїнська громада знову у жалобі: вона провела в останню путь Сергія Дроботуна
Южноукраїнська громада знову у жалобі: вона провела в останню путь 36-річного Героя, старшого лейтен...
Res --> 1
17 вересня на майданчик Южно-Української АЕС прибули перші два модулі нового конденсатора турбіни другого енергоблоку. Габаритне обладнання (довжина кожного модуля - 9 метрів, вага - 30 тонн) доставлене залізничним транспортом. Для організації процесу транспортування на АЕС був виготовлений спеціальний макет, який залізничною платформою був провезений шляхом прямування вантажу. Цей макет було використано і для практичної покрокової розробки схеми установки нового обладнання в машинній залі першої черги АЕС.
Заміна конденсатора атомного блоку для українських атомних станцій - робота унікальна, до цього на вітчизняних АЕС вона не виконувалась. На южно-українському майданчику, де конденсатори турбін працюють у значно тяжчих умовах в порівнянні з іншими станціями, ця необхідність назріла давно. Об'єктивною причиною такої ситуації є підвищений солевміст Ташлицького ставу-охолоджувача, який призводить до пошкодження охолоджуючих трубок, утворення присосів сирої води, погіршення водно-хімічного режиму та зрештою - до зниження ККД енергоблоків.
«Кардинальною відмінністю нового конденсатора є матеріал, з якого виготовлено його трубний апарат, - замість мідно-нікелевого сплаву тут використана нержавіюча сталь, - пояснює заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з ремонту Анатолій Ілатовський. - Таке вдосконалення забезпечить роботу енергоблоку №2 протягом продовженого терміну експлуатації».
Виробник нового обладнання - ПАТ «Турбоатом». Роботи з демонтажу старих модулів і монтажу нових доручено фахівцям ТОВ «ЮТЕМ-Інжиніринг». У процесі нинішнього планово-попереджувального ремонту буде замінено один з двох рядів конденсатора - ряд Б (у кожному ряду - 24 модулі, об'єднані в 3 корпуси).
Южноукраїнська громада знову у жалобі: вона провела в останню путь 36-річного Героя, старшого лейтен...
Сьогодні медичні працівники Южноукраїнської територіальної громади відзначили своє професійне свято....
За відповідний період до бюджету громади надійшло доходів в сумі 18 479,8 тис. грн., із них:...
До трагічних роковин в Оленівці Южноукраїнська міська бібліотека підготувала інформаційний...
Шановні працівники управління соціального захисту населення! Від імені Южноукраїнської міської ра...
Від імені Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету щиро вітаю медичну спіль...
Відповідно до виявленої потреби, працівники комунального закладу «Територіальний центр соціаль...
Комунальним закладом «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних посл...
Особа вважає себе такою, яка була втягнута у військовий конфлікт, і хоче оформити статус постраждало...
З 25 липня на посаду генерального директора філії ВП «Південноукраїнська АЕС» переведено...