За яких умов не оподатковується вартість автомобіля, наданого багатодітній родині місцевою радою?

Відповідно до п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи, як сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Згідно з ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону, і до їхньої компетенції відноситься, зокрема, затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування. Відповідно до положень статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження, зокрема щодо вирішення відповідно до законодавства питань про надання пільг і допомоги, пов’язаних з охороною материнства і дитинства.

Отже, якщо органом місцевого самоврядування (сільською, селищною, міською радою) на виконання наданих їй Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноважень затверджується програма соціально - економічного розвитку чи цільова програма з інших питань місцевого самоврядування, в якій передбачено надання матеріальної допомоги багатодітній сім’ї для забезпечення її автомобілем за рахунок коштів місцевого бюджету, то вартість такого автомобіля не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на підставі п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України. Якщо ні (програму не затверджено, відповідне рішення ради про надання допомоги за рахунок коштів місцевого бюджету відсутнє) – вартість автомобіля оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

 

 

Читайте також

Не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку вартість дарунків, наданих такому платнику юридичною особою

Южноукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

Не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку вартість д...

Увага! Режим роботи ЦОП

Южноукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

  Южноукраїнська ОДПІ Головного управління ДФС у Миколаївській області у зв’язку зі зм...

Шановні громадяни, якщо вам стали відомі факти порушення трудового законодавства звертайтеся до ГУ ДФС у Миколаївській області

Южноукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що заробітна плата «у конвертах&r...

Ні зарплатам «у конверті»!

Южноукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

Одним з пріоритетних напрямів роботи Головного управління ДФС у Миколаївській області є легалізація...

Дотримання порядку виплати заробітної плати не нижче законодавчо встановленого мінімуму – обов’язок кожного роботодавця

Южноукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області

Головне управління ДФС у Миколаївській області інформує платників податків, що держава гарантує випл...