Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Визначення та перевизначення права на пільги з урахуванням доходу
AA

Визначення та перевизначення права на пільги з урахуванням доходу

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (далі ‒ Порядок).

Для певних категорій пільговиків право на пільги залежить від доходу на одного члена сім’ї. Якщо дохід перевищує податкову соціальну пільгу (неоподатковуваний мінімум), то пільга не надається.

Податкова соціальна пільга на 2024 рік (розрахунок)

Відповідно до п.п. 169.4.1. Податкового кодексу України податкова соціальна пільга дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня відповідного року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

На 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу встановлено в розмірі 3028,00 грн.

Отже 3028,00 грн × 1,4 = 4240,00 грн.

Як визначити та перевизначити право на пільгу?

Відповідно до пункту 10 Порядку у разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права.

Після закінчення дванадцяти місяців уповноважений орган (Пенсійний фонд України) визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період без особистого звернення пільговика.

Як розрахувати дохід?

Сума доходу на одного члена сім’ї визначається таким чином: сума доходів всієї родини за 6 місяців ділиться спочатку на 6 (місяців), а потім ‒ ще на кількість членів сім’ї.

Для прикладу:

Особа (категорія учасник війни) має право на пільгу (з урахуванням середньомісячного доходу сім’ї), у розмірі 50 % знижки на оплату житлово-комунальних послуг, отримує доходи у вигляді пенсії: за два місяці в розмірі 3710 грн, наступні чотири місяці в розмірі 4200 гривень щомісяця.

Розрахунок:

  • 3710 грн × 2 місяці = 7420 грн (загальна сума доходу за два місяці);
  • 4200 грн × 4 місяці = 16800 грн (загальна сума доходу за чотири місяці);
  • 7420 грн + 16800 грн = 24220 грн (загальна сума доходу за шість місяців);
  • 24220 грн : 6 місяців = 4036,67 грн (середньомісячний дохід з округленням).

Враховуючи, що розмір доходу на одну особу (4036,67 грн) не перевищує розмір податкової соціальної пільги (4240 грн), зазначена особа має право на отримання пільги з оплати житлово-комунальних послуг.

Важливо:

Відповідно до пункту 12 Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 року № 389 у разі коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик не має права на отримання пільг і може звернутися за житловою субсидією.

У разі зменшення доходу сім’ї пільговик має право звернутися до уповноваженого органу для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги:

- дружина (чоловік), їх неповнолітні діти (до 18 років);

- неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства І та ІІ групи або особами з інвалідністю І групи;

- непрацездатні батьки;

- особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення:

4) стипендія:

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6) доходи від підприємницької діяльності;

7) допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах, осіб, призваних до на строкову військову службу), та фізичних осіб ‒ підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць. Для фізичних осіб ‒ підприємців другої групи до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб на відповідний місяць. Для фізичних осіб ‒ підприємців третьої групи до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні трьох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб на відповідний місяць.

Читайте також

Як застрахованій особі переглянути е-лікарняний на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України?

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Е-лікарняний формується в електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації медич...

Особливості зарахування до страхового стажу періодів навчання до 1 січня 2004 року

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії...

Оплата листка непрацездатності пільговикам - ветеранам війни в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від тривалості набутого страхового стажу 

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України “Про внесення змін до Закону України &ld...

Управителі багатоквартирних будинків та ОСББ можуть надавати Пенсійному фонду України відомості, необхідні для призначення субсидій та пільг, зручним способом

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Для призначення пільг, а також житлових субсидій за експериментальним проєктом управителі багатоквар...

Оформити пенсію онлайн за допомогою Дія.Підпису можна! Даємо покроковий алгоритм

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Для зручності людей, які бажають подати заяву на призначення пенсії, але не мають можливості отримат...

Надання деяких соціальних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

З метою реалізації права потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захво...