ПАМ’ЯТАЄМО!
Сьогодні минають роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, солдата, розвідника-саніт...
Res --> 1
Відповідно до ст.2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі – Закон) проходження військової служби здійснюється громадянами України у добровільному порядку (за контрактом) або за призовом. Основними видами військової служби є: строкова військова служба, військова служба за призовом під час мобілізації на особливий період та військова служба за контрактом.
Відповідно до ст.19 Закону – військовослужбовці, які проходять строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, можуть укласти контракт про проходження військової служби за контрактом.
При дотриманні трудових гарантій цих військовослужбовців необхідно звернути увагу на те, що середній заробіток та місце роботи зберігається лише за працівниками призваними на військову службу під час мобілізації на особливий період, та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу за контрактом. Вищезазначена норма діє з 11.06.2015 згідно з Законом України від 14.05.2015 №433 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду».
У випадку, якщо відбулась демобілізація і працівник попередньо (до оголошення демобілізації) не виявив бажання проходити військову службу за контрактом, він повинен повернутись на робоче місце і приступити до роботи. У разі, якщо працівник, після повернення до своїх трудових обов’язків, у добровільному порядку виявив бажання проходити військову службу за контрактом, він повинен звільнитись з роботи відповідно до ч.3 ст.36 Кодексу законів про працю України, тим самим розірвавши трудові відносини з роботодавцем. Тобто, зобов’язання роботодавця щодо збереження місця роботи та середнього заробітку не поширюється на громадян, які після оголошення демобілізації добровільно зголосилися проходити військову службу за контрактом. Однак, після розірвання трудових відносин за такою підставою (ч.3 ст.36 КЗпП), роботодавець зобов’язаний виплатити вихідну допомогу у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених законодавством на день звільнення – ст.21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та ст.44 КЗпП.
Сьогодні минають роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, солдата, розвідника-саніт...
Ще 26 загиблих Героїв нашої громади отримали звання Почесних громадян громади (посмертно), відповідн...
Напередодні новорічних свят учні, вихованці, їх батьки, педагогічні працівники закладів освіти Півде...
19 грудня для дітей ветеранів війни/військовослужбовців у приміщенні «Територія 4.5...
Колажування. Мета: планування майбутнього, розвиток рефлексії, посилення особистісного ресурсу, п...
Відбулось заняття Університету третього віку с.Іванівка на факультеті "Цифрові технол...
Четверте психологічне заняття у новій зміні відділення оздоровчо-реабілітаційних послуг. Щоб ство...
Станом на 20 грудня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської територіальної...
Южноукраїнська міська бібліотека стала переможцем конкурсу культурно-мистецьких проєктів Українськог...
20 грудня 2024 під головуванням голови опікунської ради Валерія ОНУФРІЄНКА за участю інших членів оп...