Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Вакцинуємо  тварин – захищаємо себе!
AA

Вакцинуємо  тварин – захищаємо себе!

28 вересня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі сказом.

Метою заходів, присвячених цій події,  є привернення уваги людства до проблематики  розповсюдження цієї небезпечної хвороби, як серед людей, так і тварин.

За даними Міністерства охорони здоров`я щорічно в Україні реєструється приблизно 100-120 тис. осіб, які звернулися до медичних установ з приводу укусів тваринами, з них 60 % одержують лікування. Однак значно тривожнішою є ситуація із випадками захворювання людей, оскільки сказ призводить до смерті хворого у 100% випадків. В Україні майже щороку від цього небезпечного захворювання помирає від 1 до 7 осіб.

Сказ (інші назви: (лат. rabies), гідрофобія, тобто водобоязнь) – гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу зараженої тварини, що протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом.

Заходами  запобігання сказу є  реєстрація та впорядкування норм утримання в населених пунктах собак, котів і хижих тварин; охорона свійських тварин від нападу хижаків на пасовищах та лісових урочищах; щорічна профілактична вакцинація собак, а в необхідних випадках і котів, проти сказу. Так, розуміючи, всю серйозність даного питання  депутати Южноукраїнської міської ради підтримали та затвердили  міську програму «Охорона тваринного світу та регулювання чисельності бродячих тварин на території Южноукраїнської міської територіальної громади на 2022-2026 роки» (рішення №957 від  03.02.2022 р), якою передбачено ряд заходів щодо  захисту навколишнього природного середовища від негативних наслідків, які пов’язані з безконтрольним розмноженням бродячих тварин та виховання гуманного відношення до них і в тому числі проведення щеплень проти сказу бродячим собакам. Виконавцями по даній Програмі є  комунальне підприємство «Служба комунального господарства», Южноукраїнська міська лікарня ветеринарної медицини, управління житлово-комунального господарства та будівництва Южноукраїнської міської ради.

За 2021 рік та перше півріччя 2022 діагноз «сказ» не підтвердився в жодного мешканця Южноукраїнської міської територіальної громади, що звернувся до комунального некомерційного підприємства «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» ( далі КНП ЮМБЛ ) після укусів тварин.

Тож, у 2021 року до КНП ЮМБЛ було зареєстровано 56 звернень громадян, яких вкусила тварина. З них було провакциновано 33 особи. Наголошуємо, що вакцинопрофілактику починають негайно при:

– всіх укусах, подряпинах, ослиненні шкірних покривів і слизових оболонок, нанесених явно скаженими, підозрілими на сказ або невідомими тваринами;

– при пораненні предметами, забрудненими слиною або мозком скажених або підозрілих на сказ тварин;

– при укусах, ослинення і нанесенні подряпин твариною, якщо вона протягом 10-денного спостереження захворіла, загинула або зникла;

– при укусах дикими гризунами;

– при явному ослиненні або пошкодженні шкірних покривів хворою на сказ людиною.

15 осіб, що утримали укуси у 2021 році надали довідки від ветеринарів, що тварина була оглянута та спостерігалась протягом 10 днів, симптомів захворювання у тварини були відсутні. Також, 8 осіб відмовилися  отримувати вакцинопрофілактику. Про можливі наслідки даної відмови їх попереджено у письмовому вигляді медичними працівниками КНП ЮМБЛ.

У І півріччі 2022 року до КНП ЮМБЛ було зареєстровано 49 звернень громадян, що отримали укуси від тварин.  З них провакциновано – 25 осіб. 11 осіб, що утримали укуси у 2022 році надали довідки від ветеринарів, що тварина була оглянута та спостерігалась протягом 10 днів, симптомів захворювання у тварини були відсутні. 13 осіб відмовилися  отримувати вакцинопрофілактику. Про можливі наслідки даної відмови їх попереджено у письмовому вигляді медичними працівниками КНП ЮМБЛ.

Також, управління охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради ІНФОРМУЄ, що кожний мешканець громади може отримати абсолютно безкоштовно щеплення від дифтерії і правця. За інформацією щодо вакцинації звертайтесь до НКП ЮМЦПМСД кабінет щеплень № 210, 209 або за телефоном 066-211-61-39.

Контактний номер телефону управління охорони здоров’я Южноукраїнської міської територіальної громади 4-63-87. Ми відкриті до спілкування.

Читайте також

 Шановні Почесні донори!

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

14 червня відзначається Всесвітній день Донора крові. Бюджетом Южноукраїнської міської територіал...

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки, затвердженої рішенням Южноукраїнської міської ради від 22.04.2021 № 324 за 2023 рік

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Бюджетом Южноукраїнської міської територіальної громади з 01.01.2023 по 31.12.2023 (далі – зві...

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді" на 2021 – 2025 роки

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській мі...

Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області, протиепідемічні заходи посилюють

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію на рівні області, протиепідемічні...