Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | В Асоціації міст закликали керівників держави забезпечити підтримку підприємців під час пандемії Covid-19 з державного бюджету
AA

В Асоціації міст закликали керівників держави забезпечити підтримку підприємців під час пандемії Covid-19 з державного бюджету

Місцеве самоврядування в міру своїх можливостей вже більше року забезпечує системну протидію поширенню ковід-пандемії. Фінансування заходів з боротьби з хворобою переважно здійснювалося з місцевих бюджетів - громади несуть надзвичайно великі збитки, які не можуть не відображатися на інших важливих сферах життєдіяльності.

У цій ситуації Уряд вийшов з додатковою ініціативою, аби саме за рахунок місцевих бюджетів доплачувати підприємцям різницю між середньою заробітною платою по області та 8 тис грн. Це потребуватиме більше 2 млрд гривень додаткових видатків з бюджетів територіальних громад.

Сьогодні кожна територіальна громада має різну фінансову спроможність. Більш ніж 70% бюджетів територіальних громад є дотаційними, а це, в першу чергу, територіальні громади з чисельністю до 20 тис. осіб. Тобто не всі бюджети територіальних громад здатні забезпечити такі доплати.

Запропонований Урядом механізм порушить соціальну справедливість, адже підприємці, в першу чергу на сільських територіях та в малих містах, не отримають такі доплати через фінансову неспроможність місцевих бюджетів.

Експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України зазначають, що таким чином Уряд хоче покласти на бюджети місцевого самоврядування компенсації підприємцям за збитки під час карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією  COVID-19. Ця ініціатива загрожує вкрай негативними наслідками для громад.

“Щоб  здійснити такі доплати, потрібно відволікти кошти з бюджетів розвитку, тобто від ремонтів доріг, реновації інфраструктури, відновлення та будівництва шкіл, дитсадків, амбулаторій тощо. Але тоді без зарплати залишаться робітники, які працюють на цих об’єктах.

Крім того, бюджети територіальних громад на 2021 рік вже сформовані, і виділення коштів на доплату підприємцям зумовить скорочення видатків на освіту, охорону здоров’я, соціальні послуги, компенсації пільг громадянам з перевезень та зв’язку.

На жаль, місцеві бюджети громад у 2021 році і так несуть суттєві витрати, оскільки як і в 2020 році продовжують забезпечувати під час карантинних обмежень перевезення пасажирів комунальним транспортом; здійснювати значні витрати на охорону здоров’я, доплати медикам, придбання медичного обладнання та засобів протиепідемічного захисту”, - наголошує виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, депутат обласної ради Олександр Мосін.

В АМУ підкреслюють, що така ініціатива Уряду протирічить Конституції України, а саме статті 140, яка говорить: місцеве самоврядування – це право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення. Тобто кожна громада має право самостійно приймати рішення щодо обсягів та видів підтримки місцевих підприємців.

В Асоціації міст наголошують, допомога бізнесу під час коронакризи – це питання національної безпеки, і вирішувати його слід на рівні держави, а не перекладати на плечі місцевого самоврядування. Крім того, європейський та світовий досвід показує: під час пандемії COVID-19 підтримка бізнесу надається з державного бюджету.

Враховуючи вищенаведене, така ініціатива не може бути підтримана органами місцевого самоврядування, тому 24 березня на засіданні Правління Асоціації міст України було прийнято Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України - із закликом до керівників держави забезпечити належну підтримку з держбюджету для підприємців та найманих осіб, які понесли збитки у зв’язку із поширенням ковід-19.

 

 

Читайте також

УКРЯТ оголошує конкурс наукових проєктів у сфері ядерної науки, атомної енергетики та промисловості “Атомні інноватори” - 2024

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Завданням конкурсу є підтримка прикладної науки в Україні та сприяння розвитку новітніх технологій в...

Засідання комісії з розгляду проектів планів підприємств і організацій, які належать до комунальної власності

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

12 грудня 2023 року та 14 грудня 2023 року в великій залі виконавчого комітету Южноукраїнської міськ...