Прийом заяв на державну реєстрацію народження та вручення свідоцтв безпосередньо в пологових будинках

З березня 2016 року Міністерством юстиції України на загальнонаціональному рівні запроваджено пілотний проект з прийому заяв на державну реєстрацію народження та вручення свідоцтв безпосередньо в пологових будинках.

Дана послуга є безоплатною та дозволяє батькам, не відвідуючи відділ державної реєстрації актів цивільного стану, постійно залишаючись поряд зі своїми малюками, отримати перший документ дитини – свідоцтво про народження.

 Документи, які необхідні для державної реєстрації народження:
-    медичне свідоцтво про народження дитини (форма № 103/0), що видається закладами охорони здоров`я, де приймаються пологи;
-    паспорти батьків та свідоцтво про шлюб (якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають спільне прізвище);
-    паспорти батьків, свідоцтво про шлюб та спільна заява щодо присвоєння дитині прізвища одного із батьків (якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають різні прізвища. Заява складається при подачі документів. Присутність обох батьків як при подані заяви так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова);
-    паспорти батьків та спільна заява про визнання батьківства (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі, але бажають вказати відомості про батька дитини. Заява складається при подачі документів. Присутність обох батьків як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова);
-    паспорт матері та заява про запис відомостей про батька за вказівкою матері, відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (якщо мати дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі і немає заяви особи, яка визнає своє батьківство. Заява складається при подачі документів).

Батьки, які не скористалися послугою з отриманням свідоцтва про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку, можуть звернутися із заявою на державну реєстрацію народження дитини до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них.

Державна реєстрація народження дитини має бути проведена не пізніше одного місяця від дня народження дитини.

 

 

Читайте також

Пам’ятка щодо процедури отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України (ТОТ)

Южноукраїнський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на ТОТ (АР Крим, м. Севастополь та окр...

Пам’ятка щодо процедури отримання свідоцтва про смерть, коли особа померла на тимчасово окупованій території України (ТОТ)

Южноукраїнський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Для отримання свідоцтва про смерть особи, яка померла на ТОТ (АР Крим, м. Севастополь та окремі райо...

Порядок документального підтвердження родинних стосунків та порядку усунення розбіжностей у документах заявників

Южноукраїнський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Видача органами державної реєстрації актів цивільного стану певної категорії документів можлива лише...