Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Особливості надання правової допомоги з витребування документів про реєстрацію актів цивільного стану з країн Балтики
AA

Особливості надання правової допомоги з витребування документів про реєстрацію актів цивільного стану з країн Балтики

Розширення контактів України з іншими державами має своїм наслідком виникнення правовідносин між юридичними та фізичними особами різних країн в окремих сферах діяльності. Одним із завдань держави у міжнародних відносинах є захист прав та інтересів громадян України за кордоном. Для забезпечення цих прав необхідно створити певні гарантії, особливо в галузі сімейних відносин. Для створення цих гарантій між державами укладаються міжнародні договори про правову допомогу, різноманітні за формою та назвою (договір, угода, конвенція, протокол).

Всі відносини між Україною та іншими державами здійснюються відповідно до статті 9 Конституції України, в якій зазначено, що чинні міжнародні договори є частиною національного законодавства України. Порядок укладення, виконання і денонсації (способу правомірного припинення чинності) міжнародних договорів України з метою належного забезпечення національних інтересів, здійснення цілей завдань та принципів зовнішньої політики України, закріплених в Конституції України, визначено в Законі України «Про міжнародні договори України”  від 22.12.1993 року № 767-ХП».

Договори про правову допомогу – це договори, укладені державами з питань співробітництва установ юстиції (судів, органів нотаріату, прокуратури) про надання правової допомоги у цивільних, сімейних та кримінальних справах, обміну інформацією щодо законодавства. Мета цих договорів -

забезпечення взаємного визнання та дотримання особистих та майнових прав громадян однієї держави на території іншої. За цими договорами громадяни однієї держави користуються на території іншої таким же правовим захистом їх особистих та майнових прав, як і власні громадяни. Вони мають право звертатися до суду та інших установ, до компетенції яких відносяться цивільні

та кримінальні справи, можуть порушувати клопотання і здійснювати інші процесуальні дії за тих же умов, що і власні громадяни.

Так, відповідно до статті 17 Договору між Україною та Латвійською Республікою про праву допомогу та правові відносини  у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 23 травня 1995 року, пункту 1 статті 17 Договору між Україною і Литовською Республікою про праву допомогу та правові відносини  у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 23 травня 1995 року, пункту 1 статті 17 Договору між Україною та Естонською Республікою про праву допомогу та правові відносини  у цивільних та кримінальних справах від 15 серпня 1995 року прохання та анкети громадян на витребування повторних документів, а також прохання про витребування копій актових записів, рішення судів, повідомлення, справи направляються безпосередньо до компетентних відділів ЗАГС Республік Балтики. При цьому, прохання та анкети складаються російською мовою, адресуються відповідним відділам ЗАГС.

Якщо витребовується повторне свідоцтво чи довідка, то до прохання додається анкета заявника в 2-х екземплярах, на одній з яких вгорі проставляється запис «Подлежит возврату». Анкети надаються лише в друкованому вигляді.

Відповідно до п.3 ст.20 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану” відділи ДРАЦС можуть надавати платні послуги, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України. Так, постановою КМУ від 22 грудня 2010 року № 1168 (зі змінами), якою затверджено Перелік платних послуг, передбачається, зокрема, надання правової допомоги, що включає складання анкети та прохання у вирішенні питання щодо повторної видачі свідоцтв та довідок про державну реєстрацію актів цивільного стану компетентними органами іноземних держав (пункт 4).

Вартість даної послуги складає 353,00 грн. за один запит  відповідно до пункту 3 Розміру плати за платні послуги, які можуть надаватися відділами ДРАЦС Миколаївської області, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Миколаївській області від 11.04.2019 № 158/04 та зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Миколаївській області від 19.04.2019 року за № 136/342

 

Читайте також

Особливості державної реєстрації смерті за рішенням суду про встановлення факту смерті

Южноукраїнський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Відповідно до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану&quo...