Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Особливості державної реєстрації розірвання шлюбу на підставі рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою та недієздатною
AA

Особливості державної реєстрації розірвання шлюбу на підставі рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою та недієздатною

Відповідно до ст. 107 Сімейного кодексу України шлюб розривається органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою одного з подружжя, якщо другий з подружжя:

  1. визнаний безвісно відсутнім,
  2. визнаний недієздатним.

 У такому випадку до заяви  про розірвання шлюбу додається рішення суду про  визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним, що набрало законної сили.

Заява подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання того з подружжя, хто звертається, при цьому, заявник повинен сплатити державне мито в сумі 0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (0,51 грн.), якщо він не звільнений від сплати державного мита відповідно до чинного законодавства. Також заявник повинен надати свідоцтво про шлюб, яке повертається йому після державної реєстрації розірвання шлюбу з відміткою про припинення шлюбу.

Датою припинення шлюбу у даному випадку є дата складання відповідного актового запису.  

Оскільки розірвання шлюбу реєструється одним з подружжя, то при складанні актового запису до нього вносяться всі необхідні відомості щодо цієї особи; щодо другого з подружжя зазначаються лише прізвище до розірвання шлюбу, власне ім’я та по батькові.

Якщо згодом той з подружжя, який був визнаний у судовому порядку безвісно відсутнім і за цієї підстави шлюб з ним розірвано, то в разі його з’явлення і скасування рішення суду про визнання цієї особи безвісно відсутньою шлюб може бути поновлений відділом державної реєстрації актів цивільного стану тільки за спільною заявою подружжя.

Анулювання актового запису про розірвання шлюбу проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану, у якому зберігається актовий запис, тільки за наявності рішення суду про скасування попереднього рішення суду про визнання цієї особи безвісно відсутньою. Але шлюб не може бути поновлений, якщо другий з подружжя особи, визнаної безвісно відсутньою, зареєстрував новий шлюб. У цьому разі той з подружжя, хто з’явився, вправі одержати або витребувати свідоцтво про розірвання шлюбу від відділу державної реєстрації актів цивільного стану, у якому було зареєстровано розірвання шлюбу. При цьому актовий запис доповнюється такими відомостями, яких бракує.

Читайте також

Особливості державної реєстрації смерті за рішенням суду про встановлення факту смерті

Южноукраїнський відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Відповідно до статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану&quo...