Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Міндовкілля запустило додаток ЕкоЗагроза
AA

Міндовкілля запустило додаток ЕкоЗагроза

ЕкоЗагроза (https://ecozagroza.gov.ua/) – це офіційний вебресурс і мобільний додаток, розроблений Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів України, завдяки якому кожен зможе дізнатись достовірну інформацію про стан довкілля у кожному куточку країни, а також фіксувати всі екологічні загрози та злочини проти живої природи. Наприклад, якщо телеграм-канали лякають радіаційним забрудненням – перевірити, чи радіація зараз в нормі. Горять ліси неподалік – подивитися актуальні дані про якість повітря.

У застосунку на інтерактивній мапі України можна подивитися: 

1. Дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні.

2.   Актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами. 

Українці також можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали. Наприклад, про горіння військової техніки; пожежі в лісі; розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму; викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота) у повітря тощо.

Для зручності кожного, у  застосунку доступна функція виклику екстрених служб.

Також на ЕкоЗагрозі можна знайти чіткі інструкції, як діяти у разі хімічної небезпеки, викидів хлору та азоту тощо.

Ще одна особливість ЕкоЗагрози - можливість для небайдужих українців долучитися до боротьби з окупантами та стати на захист нашого довкілля. Для того, щоб вступити в “екологічний батальон”, достатньо мати лише смартфон. Це та зброя, на носіння якої не потрібен дозвіл, але вона дозволяє спільними зусиллями фіксувати всі екозлочини,  які чинить окупант на українській землі. Ці дані необхідні для швидкого усунення наслідків, а також будуть використані для стягнення з рф всіх завданих Україні збитків.

 

 

 

Читайте також

Щороку 5 грудня за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН відзначають Всесвітній день ґрунтів (World Soil Day)

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Вперше з ініціативою установи Всесвітнього дня ґрунтів виступив Міжнародний союз ґрунтознавства (IUS...