Шановні Южноукраїнці, територіальна громадо!
Завершились місцеві вибори 2020. При низькій активності наших мешканців на п’ять років о...
Res --> 1
Діалог міста з Центром - це норма життя в моделі місцевого самоврядування. А вони в сучасному вимірі є наступними. Англосаксонська (англійська) модель, яка отримала поширення у Великій Британії, США, Канаді, Австралії та в інших країнах. Континентальна (французька) модель, яка діє в континентальній Європі, франкомовній Африці, Латинській Америці, Близькому Сході). А також Змішана - Австрія, Російська Федерація, Федеративна Республіка Німеччина та Україна, яка поєднує у собі ознаки континентальної й англо-саксонської моделей.
Маю нагадати і Радянську модель – колишній СРСР, Куба, Китайська Народна Республіка, де усі ради, починаючи з найнижчих, є органами державної влади. Їм притаманна відсутність автономних джерел фінансування органів місцевого самоврядування. Нажаль, певні ознаки цієї моделі якимось чином мігрували і в «Нашу».
Аби ми навчились жити і не програвати, нам всім належить хоч трошки розуміти, за якими правилами ми живемо. Адже попереду продовження державної децентралізації і для Южноукраїнська - це Об’єднання територіальних громад, це вміння «побачити» себе у Вознесенському районі, адже в спрощенні саме так нас торкнеться адміністративно-територіальна реформа. Та і засади моделі місцевого самоврядування можуть отримати зміни. З цього в ближчі дні буде сформовано об’єднану робочу групу по вжиттю дій підготовки міста до вказаних новацій та до нових виборів.
А те, що попереду «місцеві вибори», знає мабуть більшість Южноукраїнців. Перша їх ознака - це активізація певних осіб, які мають плани бути у владі міста на наступну каденцію. Як їх можливо розгледіти? Більшість з них обрали технологію відтіняти себе на фоні інших осіб, яких місто знає більше. Вони кажуть, що вони кращі, що інші не варті представляти місто і таке інше. На мій погляд, місту та його громаді потрібно інше.
Потрібно вказувати на проблему і окреслювати план дій по її вирішенню. З декількох тем, по яких працює виконком міської ради та міський голова назву деякі. Перша з них - це наше майбутнє після завершення ресурсів енергоблоків ЮУ АЕС. З цього питання Голова Асоціації міст на території яких розташовані діючі атомні електростанції України і міський голова Южноукраїнська звернулись до Президента України. Це чергове звернення, але до Володимира Зеленського перше і я його особисто завіз до Офісу Голови Держави. Далі додається повний текст вказаного звернення.
В той же день, 2 червня 2020, за попередньою домовленістю відбулась тривала зустріч міського голови і Голови Правління «ДЕРЖАВНОГО ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНОГРО БАНКУ УКРАЇНИ». Було детально обговорено можливість фінансування будівництва в Южноукраїнську нових очисних споруд побутових стоків, де є аварійний колектор та є високий тариф надання цієї послуги, який потребує його зниження в сучасному проекті. Обговорювалось і питання фінансово-інноваційної підтримки розвитку технологій роздільного збирання відходів, які в нашому місті отримали своє поширення в рамках міської програми «Зелена карта відходів» і які є ресурсним резервом територіальної громади міста для розширення його енергетичних можливостей. Окремо було обговорено тему перспектив майбутнього розвитку майданчику добудови енергоблоків на Южно-Українській АЕС та можливостей розширення існуючого Механічного заводу. Досягнута домовленість продовжити консультації з порушених питань.
Є попередня домовленість з Головою Асоціації міст, на території яких розташовані діючі атомні електростанції України відвідати, ДП НАЕК «Енергоатом», де з його керівництвом обсудити їхнє бачення майбутнього атомних міст в зв’язку з тим, що блоки старіють, а чіткої перспективи добудови нових блоків нам не відомо. З’ясувати, чим тут можуть бути корисні наші міста, їх громади? Питання актуальне ще і тому, що на ЮУ АЕС таку добудову не планують. В підтвердження читаємо уривок з публікації на цю актуальну тему.
«В Україні є чотири атомні електростанції (АЕС) — працюють 15 енергоблоків. Ще одна — Чорнобильська АЕС — після аварії на енергоблоці №4, що сталася 1986 року, пропрацювала майже 14 років до повної зупинки у грудні 2000-го.
Оператор усіх АЕС — Національна енергетична акціонерна компанія Енергоатом. Її керівництво не надто охоче спілкується з пресою. Проте поряд із головним офісом Енергоатому розташована асоціація «Український ядерний форум». Саме на неї покладені основні комунікаційні функції не тільки атомників, але й їхніх українських підрядників та постачальників.
Про сьогодення та майбутнє української атомної енергетики Громадське поспілкувалося з директоркою зі зв'язків з громадськістю «Українського ядерного форуму» Ольгою Кошарною — однією з провідних українських експертів у галузі.
Як аварія на Чорнобільській АЕС вплинула на розвиток атомної енергетики в Україні і, можливо, взагалі у світі?
Чорнобильська аварія мала шоковий вплив не лише на професійне середовище, але й на світову спільноту, та стала поштовхом для створення міжнародної системи ядерної радіаційної безпеки. Вона базується на декількох принципових Конвенціях під егідою Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Раніше їх не було, тобто МАГАТЕ було депозитарієм для Договору про нерозповсюдження ядерної зброї».
Ця тема не нова, вона набирає актуальності і буде мати її продовження на сайті міста і на сторінці – «Влада пропонує» адже тема зачіпає майбутнє нашого міста, ЮУ АЕС і не тільки.
Лист Асоціації
ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
В.О. ЗЕЛЕНСЬКОМУ
ЗВЕРНЕННЯ
Шановний Володимире Олександровичу!
Ми, голова Асоціації міст розташування діючих АЕС України, міський голова Вараша і Южноукраїнський міський голова звертаємось до Вас з актуального питання, яке апріорі заслуговує на Вашу увагу і надіємся на відповідне реагування.
Його суть. Чотири міста на території яких розташовані атомні електростанції України схожі зовні, є різними з багатьох принципових питань. У них різна побудова їх комунальних комунікацій та різні житлово-комунальні підприємства за формою організації їхньої роботи. Енергодар не є малим монофункціональним містом, натомість Вараш, Нетішин і Южноукраїнськ належать до цієї вразливої категорії, де Рівненська АЕС, Хмельницька АЕС та Южно-Українська АЕС на чолі з ДП НАЕК «Енергоатом» є їх місто-утворюючими підприємствами.
Ресурс діючих енергетичних блоків АЕС лишається в межах від одного до декількох десятиліть, а ресурс соціальної інфраструктури міст є в межах до ста років. При цьому чіткого плану заміщення потужності блоків цих електростанцій нема Такий дисбаланс рано чи пізно призведе до певного спустошення поселень цих міст, бо їх монофункціональність є тривожною ознакою депресивності зо всіма негативними соціальними наслідками.
Досвід цивілізованих країн для названих випадків на таких територіях – це державні програми, якими супутні демографічно-економічні негаразди у вказаних містах компенсуються формуванням на базі їхніх можливостей технопарків, індустріальних парків та зон економічного розвитку, бо інфраструктура і людський фактор дозволяють це робити. Наприклад Южноукраїнськ пропонує унікальний проект по відходам, і це не єдина його можливість допомогти собі і нашій країні, приклад одного з проектів в додатку – альбом.
В Южноукраїнську ресурс блоків АЕС після його продовження завершують два енергоблоки, відповідно в 2023 і 2025 роках, а третій енергоблок через 9 років. Якщо у Вараші і Нетішині така проблема може назріти через 25 років, бо у них є по одному блоку пуска 2004 року, а в Енергодарі через 20 і це місто не монофункціональне, то для Южноукраїнська настав критичний період. Будівництво енергоблоку в ньому, це гостра соціальна потреба, певний матеріал в додатку – копія однієї з публікацій.
Звернення міського голови Южноукраїнська і нашої Асоціації до керівництва країни в попередні роки почутими не були. Не «чули» таких звернень ні Компанія, ні профільне Міністерство. Навіть за таких умов стосовно названих міст у ДП НАЕК «Енергоатом» пріоритет – це постійне підвищення тарифів на дешеву, за її природою, теплову енергію для населення. А бажаного відсотка з копійки за квт/ год тарифу на електроенергію від АЕС для вирішення цього соціального питання так і не вирішили. Так може знайдеться приватний інвестор і побудує сучасну атомну електростанцію, бо без них Україні буде важко.
Просимо Вашого Державницького втручання, принаймні по долі ЮУ АЕС і міста Южноукраїнська. Наразі це питання обговорюється з мешканцями нашого міста.
З повагою:
Міський голова Вараша,
Голова АМГ С. Анощенко
Міський голова
Южноукраїнська В. Пароконний
Завершились місцеві вибори 2020. При низькій активності наших мешканців на п’ять років о...
Згідно розпорядження міського голови від 19.10.2020 №194-р «Про початок опалювального періоду...
Причиною більшості проблем енергоринку є дії членів НКРЕКП, - Кучеренко Дії членів Національної к...
За 2019 рік на проспекті Незалежності в місті Южноукраїнськ скоєно 32 ДТП. За 2020 рік (станом на...
Що нового нас чекає в 2021 році? Перше - це новий бюджет держави, а від нього наш міський бюджет....
Доводимо до відома мешканців міста Южноукраїнська інформацію про те, що 13 жовтня 2020 року о 15 год...
Останнім часом в мережі зв’явилось багато інформації про спростування небезпеки, яку несе КОВІ...
Директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко назвав вітамін,...
КП ТВКГ нашого міста відоме проблемами в ньому і навколо нього. Коли – Комунальні тарифи &n...