AA

Контроль за призначеними державними соціальними допомогами та житловою субсидією

Департаментом соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради протягом 2018 року було виявлено 49 випадків неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан отримувачів  державних допомог та житлової субсидії. Загальна сума усіх виявлених переплачених державних коштів за всіма видами державних соціальних допомог та житлової субсидії склала 130553 грн. з яких було повернуто пртягом  року 119938 грн.

Громадяни звертаючись до департаменту соціальних питань та охорони здоров’я за призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій, загалом добре знають всі види допомог на які мають право згідно діючого законодавства. Але нажаль іноді забувають про свої обовязки. Звертаючись за державними допомогами та житловою субсидією громадяни несуть відповідальність за подані ними відомості про доходи та майно, що вплинули або могли вплинути на право призначення державних допомог та житлової субсидії і їх розмір.

Під час перевірки наданих громадянами відомостей про доходи та майновий стан трапляються випадки надання недостовірних або неповних даних, у результаті чого нараховані та виплачені  державні кошти підлягають  поверненню до державного бюджету. Випадки трапляються різні. Звертаючись за житловою субсидією громадяни забувають декларувати відомості про куплю будь-кого із складу домогосподарства обо членів сім’ї особи із складу домогосподарства пртягом 12 місяців перед зверненням земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будівельних матеріалів та іншого, або оплату будь-яких послуг на суму що перевищує 50 тис. грн. Також забувають зазаначати відомості про транспортні засоби, з дати випуску яких минуло меньше ніж 5 років.

Отримуючи житлову субсидію громадяни також забувають, або не вважають за потрібне повідомляти департамент про всі зміни які у них вібулись, наприклад: зміну складу сім’ї, померлих осіб, продаж або куплю  майна, та інше, що нажаль у багатьох випадках також призводить до повернення надміру виплачених коштів до державного бюджету, а у деяких випадках недоплати належних громадянам сум.

Звертаючись за державними допомогами також трапляються випадки коли громадяни не зазначають всі свої та членів сім’ї відомості про майновий стан та доходи. Наприклад наявність у володінні більше одного транспортного засобу (навіть якщо він проданий за довіреністю і не переоформлений на себе новим власником), є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10.5 кв. метрів на сім’ю, здійснили купівлю протяго 12 місяців перед зверненням земельної ділянки, квартири(будинку), транспортного засобу  та інших товарів довгострокового вжитку в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму на сімю. Також забувають або навмисно зе зазначають відомості про свої доходи та членів сім’ї, такі як: заробітна плата, аліменти, доходи від цивільно-правової угоди, оренди земельної ділянки та нерухомого майна, пенсії, стипендії. У результаті вищезазначеного отримані державні кошти в частковому або повному обсязі повертаються громадянами назад державі.

Тому шановні громадяни, звертаючись за призначенням будь-якого виду  державних соціальних  допомог та житлових субсидій, не забувайте вказувати  відомості про свій та членів Вашої сім’ї  майновий стан і дохіди та вчасно повідомляйте про всі свої зміни, з метою уникнення прикрих випадків повернення до державного бюджету ориманих від держави коштів.

 

 

 

Читайте також

Інформаційно-роз’яснювальна робота з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

15.03.2019 комісією з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення у місті Южноукраїн...

Відбулося засідання комісії з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення у місті Южноукраїнську

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

13.03.2019 року у актовому залі департаменту соціальних питань та охорони здоров'я Южноукраїнськ...

Відбулося засідання комісії для розгляду питань, пов’язаних з призначенням населенню житлових субсидій та державної соціальної допомоги

Департамент інфраструктури міського господарства Южноукраїнської міської ради

13.03.2019 року в приміщенні департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнсько...

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради інформує

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

  Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради ...

В місті буде працювати виїзна медико-технічна бригада Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства з обслуговування осіб з інвалідністю

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

27 березня 2019 року о 9.00 годині в приміщенні департаменту соціальних питань та охорони здоров&rsq...

Субсидія 2019

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

Житлова субсидія – є безповоротною адресною допомогою держави громадянам на оплату житлово-ком...

Державні допомоги  у 2019 році

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

Питання надання державної підтримки сім’ям з дітьми регулюються Законами України: &ldquo...

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради інформує

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

  Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради інфор...

Відбулося засідання робочої групи у справах альтернативної (невійськової) служби

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

11 березня 2019 року у залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулося зас...