Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Громада відзначила 79 річницю визволення України від фашистських загарбників
AA

Громада відзначила 79 річницю визволення України від фашистських загарбників

Сьогодні Южноукраїнська громада відзначила 79 річницю визволення України від фашистських загарбників в роки другої світової війни. Урочисті заходи відбулися на площі Меморіального комплексу. Тут зібралися військові, працівники місцевого самоврядування, депутати, освітяни та інші жителі міста, щоб згадати героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли визволенню нашої землі від нацистів. На жаль, українцям знову довелося стати на захист рідної України, її свободи та територіальної цілісності від посягань тепер вже сусіднього агресора.

Урочистий мітинг з нагоди річниці вигнання нацистів з української землі розпочався з Державного Гімна. Заступник міського голови Марія Дроздова, що виступила перед присутніми, зазначила: «Сьогодні ми згадуємо тих, хто поклав своє життя за незалежність України, хто допоміг викоренити нацизм 79 років тому. Та знову наша країна охоплена війною. Але якщо наші діди та прадіди впоралися з навалою, впораємося і ми. Слава тим, хто сьогодні захищає нашу землю!»

Запрошений на мітинг почесний ветеран України В’ячеслав Громенко додав про необхідність підтримки сьогоднішніх молодих воїнів, розповів про те, що южноукраїнські пенсіонери та ветерани на різних фронтах підтримують військових. «Вклонімося тим, хто звільнив нашу Україну тоді, та тим воїнам, які сьогодні в окопах звільняють країну від окупантів».

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто героїчно боронив нашу землю із зброєю в руках, самовіддано працював у тилу, наближаючи перемогу у 1945 році, а також тих, хто сьогодні з честю поклав своє життя заради свободи та миру в Україні.

Начальник першого відділу Вознесенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Євген Левченко урочисто вручив державні нагороди рідним двох загиблих южноукраїнських воїнів. Ордени «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) отримали дружина Олександра Івановича Жарікова та мати Хомина Романа Михайловича. Укази Президента України про нагородження цими орденами були підписані у травні 2023 року.

Покладання квітів з нагоди 79 річниці визволення України від фашистських загарбників відбувається цими днями по всій Южноукраїнській міській територіальній громаді – до братських могил та пам’ятників селища Костянтинівка та сіл Іванівка, Бузьке, Панкратове.  Присутні на мітингу поклали квіти до Меморіального комплексу Захисника Вітчизни та до пам’ятного знаку Незламні духом, вшановуючи сильних та нескорених наших предків та сучасників.

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також

До другої річниці початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України та з нагоди 10-річчя загарбницької війни

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

  Секретар міської ради Денис Кравченко, заступник міського голови Марія Дроздова та депутат...

Посилка «любові й тепла»

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

  До Дня закоханих, що відзначають 14 лютого, учасниці любительського обʼєднання «Патр...

Міністерство молоді та спорту України запрошує активну молодь України подавати заявки на здобуття Премії КМУ

Вознесенська районна військова адміністрація

Премія Кабінету Міністрів України присуджується особам віком до 35 років за досягнення у розбудові У...