![](https://storage.googleapis.com/yu-mk-ua.appspot.com/2024/7/27/news/box3/1255c9805213d4b57db440e2d07ae872.jpeg)
Южноукраїнська громада знову у жалобі: вона провела в останню путь Сергія Дроботуна
Южноукраїнська громада знову у жалобі: вона провела в останню путь 36-річного Героя, старшого лейтен...
Res --> 1
З 19 по 23 жовтня на Южно-Українській АЕС проходить комплексне інспекційне обстеження готовності енергоблоку №2 до експлуатації в надпроектний термін. Комісію очолює директор Департаменту з питань безпеки ядерних установок - заступник Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Борис Столярчук. Крім представників ДІЯРУ до складу комісії входять керівники та провідні фахівці інших центральних органів виконавчої влади: Міністерства енергетики і вугільної промисловості України, Департаменту державного нагляду в сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Державної служби з НС, Національної гвардії України, Науково-дослідницького інституту радіаційного захисту Академії технологічних наук, Державної екологічної інспекції в Миколаївській області, управління з питань надзвичайних ситуацій Миколаївської облдержадміністрації. У якості експертів до перевірки залучені фахівці Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки.
Мета роботи комісії - перевірити повноту, достовірність і відповідність інформації, представленої НАЕК «Енергоатом» для внесення змін до ліцензії на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки ЮУАЕС» стосовно продовження терміну експлуатації енергоблоку №2, фактичному стану справ, а також переконатися в наявності умов для виконання заявленої діяльності.
Проведення комплексної цільової перевірки перед продовженням експлуатації енергоблоку виконується відповідно до Закону «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії». Відкриваючи стартову нараду, Борис Столярчук зазначив: «Як відомо, нашим урядом прийнято рішення про необхідність і можливість продовження термінів експлуатації діючих енергоблоків. Це рішення закріплене в Енергетичній стратегії України до 2030 року. Необхідність - це постулат, а можливість - ми маємо визначити. Що стосується другого блоку, зрозуміло, що Южно-Українська станція декілька років йшла до цієї мети. Ми разом працювали і зараз вийшли на фінішну пряму. Ми маємо в реальності підтвердити ту інформацію, яку атомна станція надавала нам документально». На установчій зустрічі 19 жовтня визначено обсяги майбутніх робіт, а також кураторів з боку ЮУАЕС, які супроводжуватимуть представників інспекції та відповідатимуть за підготовку і надання всіх необхідних матеріалів.
Відповідно до розробленої програми, перші три дні роботи комісії буде присвячено перевіркам і обходам станції, четвертий - підготовці підсумкового акту інспекції. Остаточний документ за результатами комплексної цільової перевірки планується підписати в п'ятницю, 23 жовтня. «Відповідно до закону, акт буде публічним, - акцентує Борис Столярчук. - Попередні підсумки аналізу Звіту переоцінки безпеки, Акт інспекційного обстеження та проект рішення буде оприлюднене, на що відводяться стислі терміни - місяць. Тому після роботи нашої комісії впродовж декількох днів акт буде виставлено на загальне громадське обговорення».
- Ми націлені на результат: 17 грудня блок №2 пустити в експлуатацію, - сформулював завдання, які стоять перед колективом підприємства в найближчій перспективі генеральний директор Южно-Українського енергокомплексу Володимир Лісніченко. - До пуску залишилися лічені дні, і ми докладемо всіх зусиль, аби укластися в графік.
Южноукраїнська громада знову у жалобі: вона провела в останню путь 36-річного Героя, старшого лейтен...
Сьогодні медичні працівники Южноукраїнської територіальної громади відзначили своє професійне свято....
За відповідний період до бюджету громади надійшло доходів в сумі 18 479,8 тис. грн., із них:...
До трагічних роковин в Оленівці Южноукраїнська міська бібліотека підготувала інформаційний...
Шановні працівники управління соціального захисту населення! Від імені Южноукраїнської міської ра...
Від імені Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету щиро вітаю медичну спіль...
Відповідно до виявленої потреби, працівники комунального закладу «Територіальний центр соціаль...
Комунальним закладом «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних посл...
Особа вважає себе такою, яка була втягнута у військовий конфлікт, і хоче оформити статус постраждало...
З 25 липня на посаду генерального директора філії ВП «Південноукраїнська АЕС» переведено...