Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | На ЮУАЕС триває реалізація міжнародного проекту в царині ядерної безпеки
AA

На ЮУАЕС триває реалізація міжнародного проекту в царині ядерної безпеки

21-22 липня на ЮУАЕС працювала команда експертів проекту «Спільна програма безпеки для підвищення експлуатаційної ефективності, безпечної роботи та ефективності людських ресурсів компанії НАЕК «Енергоатом» і її АЕС». Проект, що стартував у 2014 році, реалізується на українських АЕС у рамках Програми взаємодії з Європейською комісією «Інструмент співпраці в сфері ядерної безпеки».

У робочій нараді на ЮУАЕС взяли участь експерти німецького консорціуму «RWE Power International & Proatom» і чеської фірми Skoda. З фахівцями Южно-Української АЕС вони обговорили цілу низку питань, пов'язаних з реалізацією одного з п'яти підпроектів, зокрема, «Удосконалення процесів контролю проектної документації та управління конфігурацією АЕС» на южно-українському майданчику, який виступає в данному підпроекті пілотним.

- Мета наради - з'ясувати, як на практиці здійснюються певні види діяльності: управління змінами та модифікаціями, продовження термінів експлуатації енергоблоків, управління документацією та інші процеси, - сформулював завдання, що стоять перед експертами представник консорціуму Володимир Кулічкін. - Підсумком стане розробка рекомендацій, які ґрунтуватимуться на досвіді німецької фірми RWE і чеської Skoda. Зокрема, чеський підхід взятий за основу, оскільки реалізовувався на реакторах радянської конструкції та дозволив напрацювати певний багаж практик. Їх і намагаємося адаптувати на Южно-Українській АЕС.

Як конкретизував В. Кулічкін, програма, що реалізовується, передбачає п'ять окремих підпроектів, по кожному з яких визначено пілотну станцію. На ЮУАЕС роботи тривають вже близько року. Наприкінці буде визначено процедури, які мають регулювати елементи управління конфігурацією енергоблоку та програмні модулі для автоматизації частин з управління модифікаціями, змінами, техрішеннями та ін.

- Реалізація проекту дозволить поліпшити якість експлуатації та ремонтів, - зазначає експерт, - тому що проектна та експлуатаційна документація має відповідати реальному фізичному стану устаткування енергоблоку. Тобто опис відповідатиме дійсності. Під час виконання модифікації це дозволить уникнути помилок і часових витрат, що дорого коштують.

 

Читайте також

Взяли участь у комісійному відвідуванні сімей

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. № 859 «Деякі питання...

Ветерани війни та їхні сім’ї можуть отримати безоплатно допомогу юриста для вирішення правових питань

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Як отримати таку допомогу? Детальніше про це — в картках. Збірка для військовослужбовців і...

До уваги жителів громади!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

На офіційний сайт Южноукраїнської міської ради та її виконавчих органів надійшла електронна петиція...

Зарахування військової служби до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та чл...