Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Профілактика та швидка допомога при тепловому і сонячному ударах
AA

Профілактика та швидка допомога при тепловому і сонячному ударах

Перегрівання організму – це хворобливий стан, що може виникнути внаслідок тривалої дії на організм підвищеної температури зовнішнього середовища. Спека може призвести до теплового та сонячного ударів.

Тепловий удар – це загальний перегрів організму через розлад терморегуляції під впливом надлишку тепла.

Сонячний удар – ураження центральної нервової системи внаслідок інтенсивної тривалої дії прямих сонячних променів на голову.

Причини теплового і сонячного ударів

Причини теплового удару: висока температура навколишнього середовища, в тому числі надто задушлива погода і теплий одяг; інтенсивне виснажливе фізичне навантаження на організм; застосування міорелаксантів (анестезіологічних препаратів), які можуть стати причиною гіпертермічного синдрому.

Сонячний удар провокує тривале і інтенсивне безпосередній вплив сонячного випромінювання на організм.

Причиною сонячного удару є виключно пряма дія сонячних променів на голову.

Сонячний удар - це проблема, з якою ми можемо зіткнутися виключно в літній період часу, в той час як тепловий удар можна отримати і закритому приміщенні, де низька вологість і висока температура повітря.

Ознаки теплового і сонячного ударів: запаморочення; головний біль; прискорене серцебиття; нудота; холодний піт; почервоніння шкірних покривів особи; занепад сил.

У критичних випадках людина під дією сильного тепла чи сонця може втратити свідомість, а температура тіла може підвищитися до 41°С.

Не всі люди в однаковій мірі схильні до небезпеки отримати тепловий чи сонячний удар. Існують фактори, які сприяють цьому.

Фактори, що сприяють тепловому і сонячному ударам: занадто велика маса тіла; стан підвищеного психоемоційного напруження; перешкоди для розсіювання тепла - дуже щільний одяг, погано провітрювані приміщення; серцево-судинні та ендокринні захворювання; проблеми неврологічного характеру; прийом деяких лікарських засобів; стан алкогольного сп'яніння; куріння.

Швидка допомога при тепловому або сонячному ударі

Найголовніше - це якомога швидше помістити хворого в більш холодне місце, для того, щоб швидше охолодити організм. Ідеальний варіант - це ванна з температурою води 18-20 °С, але може бути також і звичайне змочування шкірних покривів постраждалої людини водою (також кімнатної температури), і м'яке обмахування (повітря повинно бути теплим). При можливості на голову потрібно покласти лід, а пахви і область паху обтерти спиртом. Важливо знати, що в момент охолодження людина може проявляти ознаки різкого психічного рухового збудження.

Якщо тепловий чи сонячний удар стався на вулиці, то людину необхідно негайно помістити в тінь, максимально звільнити від одягу, щоб шкіра охолоджувалася, і укласти так, щоб ноги були розташовані вище, ніж голова. Якщо людина перебуває у свідомості, то корисно пити воду дрібними ковтками, вода повинна бути кімнатної температури.

Якщо потерпілий втратив свідомість, то він обов'язково повинен бути доставлений до лікувального закладу для подальшого обстеження і лікування.

Профілактика теплового і сонячного ударів

Якщо ви або ваші близькі володієте низькою стійкістю до дії тепла, то потрібно обов'язково проводити акліматизацію до високих температур: правильно вибудовувати розпорядок дня і питний режим. Заходами профілактики, що сприяють запобіганню перегрівання і, як наслідку зневоднення є: тіньове укриття від потрапляння на тіло прямих сонячних променів, установка в приміщеннях систем кондиціонування, настільних, підлогових, настінних вентиляторів, можливість скористатися душовою установкою для охолодження тіла і т.п.

Одним з найважливіших моментів профілактики теплового удару є запобігання зневоднення організму, а значить, у спеку бажано уникати підвищення фізичного навантаження, а також посилених занять спортом і пити якомога більше рідини. Однак це не повинні бути алкогольні напої, міцний чай або каву. Воду потрібно не тільки пити, а й обтирати мокрими серветками (рушником) шкіру. Виходячи на вулицю в спекотний день, віддайте перевагу одягу з легких, бажано натуральних матеріалів світлих тонів, а також пам'ятайте про головний убір.

Людям похилого віку і дітям під час підвищеної сонячної активності (12-15 годин) краще зовсім утриматися від прогулянок на свіжому повітрі, знаходитися в цей час на пляжі взагалі не рекомендується. Перш ніж сісти в салон автомобіля, який стояв під відкритим небом в сонячний день, потрібно спочатку відкрити всі двері для наскрізного провітрювання. Крім великої кількості рідини в жаркі дні потрібно їсти якомога більше фруктів і овочів.

Бережіть себе і будьте здорові!

 

 

 

 

Читайте також

Інформація про надходження та використання бюджетних коштів Южноукраїнської міської територіальної громади за період з 19.07.2024 по 25.07.2024

Фінансове управління Южноукраїнської міської ради

За відповідний період до бюджету громади  надійшло доходів в сумі 18 479,8 тис. грн., із них:...

27 липня - 30 років від дня створення управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Шановні працівники управління соціального захисту населення! Від імені Южноукраїнської міської ра...

Звіт про результати проведення внутрішньої оцінки якості та моніторингу надання соціальних послуг у комунальному закладі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Южноукраїнської міської територіальної громади»

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Комунальним закладом «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних посл...

Торгівля людьми

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Особа вважає себе такою, яка була втягнута у військовий конфлікт, і хоче оформити статус постраждало...