Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Професійна реабілітація інвалідів та інвалідів з числа учасників антитерористичної операції
AA

Професійна реабілітація інвалідів та інвалідів з числа учасників антитерористичної операції

Законом України „Про реабілітацію інвалідів в Україні” визначено що „професійна реабілітація це система заходів, спрямованих на підготовку особи до професійної діяльності, відновлення чи здобуття професійної працездатності шляхом адаптації, навчання, перенавчання чи перекваліфікації з можливим подальшим працевлаштуванням”. Професійна реабілітація має на меті  забезпечити конкурентоспроможність інвалідів та учасників антитерористичної операції з числа інвалідів на ринку праці,  їх працевлаштування як у звичайних виробничих умовах, так і у спеціально створених умовах праці. Важливе значення для кожної людини має здобуття професії. Основним елементом професійної реабілітації є професійне навчання, яке здійснюється в установах (центрах, відділеннях) професійної реабілітації сфери управління Мінпраці України. У комплексній системі реабілітації інвалідів професійна реабілітація та трудова зайнятість – одні з найважливіших засобів інтеграції в суспільство людей з обмеженими фізичними можливостями. Це сприяє їх самозабезпеченню, матеріальній незалежності та самоствердження особистості.

Професійна реабілітація поєднує професійне навчання з заходами соціальної, психологічної реабілітації та медичного супроводу. Під час проведення заходів з соціальної та психологічної реабілітації організовуються відповідні тестування, індивідуальні консультації психологів та соціальних працівників, тренінгові заняття з розвитку навичок спілкування, саморегуляції, мотивації до навчання та працевлаштування, налаштування на досягнення успіху. Медичний супровід в закладах професійної реабілітації здійснюють лікарі в залежності від нозологічної групи. З метою стабілізації або підвищення  реабілітаційного потенціалу інваліда застосовуються методи фізіотерапії, лікувальної фізкультури та спорту, бальнеолікування, гідрокінезотерапії, масажу, танцювально-рухової терапії, ароматерапії.

До Центрів професійної реабілітації інвалідів приймаються громадяни України  із числа повнолітніх інвалідів І-ІІІ груп працездатного віку, які постійно проживають на території України і перебувають на обліку в органах соціального захисту населення, а також за висновком медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) потребують  професійної реабілітації, не мають протипоказань  для  навчання та роботи за робітничими професіями, за якими здійснюється професійна реабілітація  у Центрі. Особи, які бажають навчатися в Центрі повинні мати документ державного  зразка про повну чи базову середню освіту або освіту, достатню для оволодіння відповідними робітничими професіями.

Протипоказаннями для прийому до Центру є стан здоров’я, фізичні й сенсорні вади, які унеможливлюють навчання.

Вибір професії  залежить від бажання інваліда, в тому числі інваліда з числа  учасника антитерористичної операції його інтересів, здібностей, та стану здоров’я. Перед тим, як обирати професію та навчальний заклад, необхідно заздалегідь отримати медичну консультацію щодо можливості навчатися та працювати за обраною спеціальністю. Тільки лікарі можуть кваліфіковано надати заключний висновок щодо професійної придатності, про що робиться відповідний запис в індивідуальній програмі реабілітації інваліда, яку видає медико-соціальна експертна комісія

Якщо у інваліда з числа  учасника антитерористичної операції є бажання та необхідність отримати професію в центрах професійної реабілітації інвалідів необхідно надати до управління соціального захисту населення за місцем проживання:

- заяву на ім’я директора Центру;

- документ про освіту;

- медичну довідку форма  086-о з висновком онколога, нарколога, дерматовенеролога та психіатра;

- виписку з особової амбулаторної картки стосовно динаміки  інвалідизуючого захворювання за останні 2 роки;

- копії довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності;

- копію індивідуальної програми реабілітації;

- копію паспорту, ідентифікаційного коду;

- дві фотокартки;

- картку індивідуальної профконсультації клієнта, видану місцевим центром зайнятості;

- гарантійний лист про працевлаштування (якщо мається).

З питань професійної реабілітації звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської   міської   ради, кабінет № 5 або за телефоном 2-02-16.

 

 

Читайте також

Шахрайські повідомлення у «будинкових чатах»: поліцейські закликають не реагувати на сумнівні посилання у месенджерах

Вознесенське районне управління поліції

Зловмисники все частіше ошукують людей за допомогою так званого фішингу. Злочинна схема, за якою...

Пам’ятаємо!

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Сьогодні минають роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, старшого солдата, навідни...