![](http://yu.mk.ua/uploads/files/2024/7/28/news/box3/ddcf76860faf8a4ea7f9e158c23159c4.jpeg)
28 липня - День працівників торгівлі
Від імені Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету щиро вітаю працівників...
Res --> 1
3 квітня у смт Братське відбулися громадські слухання з обговорення питань безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС. У зоні спостереження атомної станції розташовано 22 населені пункти Братського району, в яких проживає більша половина населення району. Тож учасниками слухань були представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, актив територіальних громад, голови сільських рад, депутатський корпус райради - всього 303 особи.
Актив району одноголосно підтримав діяльність ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС за умови забезпечення належного рівня його безпеки та збереження встановлених законодавством соціально-економічних компенсацій ризику населення зони спостереження. У резолюції громадських слухань зазначено, що робота з подовження виробничого життя другого блоку-мільйонника ЮУАЕС за значенням є загальнодержавною та дозволяє забезпечити енергетичну незалежність України.
Представники Братського району прийняли також звернення до Прем’єр-міністра України щодо забезпечення виконання вимог законодавства України з цільового використання збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає в зоні спостереження АЕС, і прийняття рішення про виділення коштів з Держбюджету України та перерахування їх до обласних, районних, місцевих бюджетів зони спостереження ВП ЮУАЕС ДП «НАЕК «Енергоатом». У ньому, зокрема, зазначено, що в 2014 р. компенсаційні надходження складали фінансовий залишок коштів, передбачених у попередньому році, а в 2015-му субвенція взагалі не надходила, хоч протягом цього періоду ДП «НАЕК «Енергоатом» кошти до спеціального фонду Держбюджету України перераховувало (в 2014 році до спецфонду відраховано близько 224 млн грн).
У своєму виступі голова райради Тамара Фесько доповіла: «Територіальна громада Братського району отримує кошти на компенсацію ризику проживання в зоні спостереження АЕС з 2011 року. Загальна сума субвенції за цей період склала 4 млн 222,5 тис. грн. За ці гроші вдалося відремонтувати 18 об’єктів соціальної сфери, придбати засоби індивідуального захисту, відремонтувати протирадіаційні укриття. Разом з тим хочу зауважити, що субвенцію, яка мала б надійти до району минулого року, ми не отримали. Тож звертаюся до наших гостей з проханням посприяти у виділенні вказаних коштів».
Громадою Братського району також підтримано пропозицію щодо збільшення відрахувань, які направляються на соціальну компенсацію ризику населення, з 1% до 2% від загальної вартості реалізованої АЕС електроенергії.
Підбиваючи підсумки громадських слухань, заступник голови Братської РДА Андрій Бунько зазначив: «Ці слухання відображають те, про що ми говорили зі сцени і про що люди думають у залі. Адже атомна станція останні 5 років є стратегічним партнером Братського району, і навіть цю залу, в якій ми знаходимося (районний будинок культури – авт.), відбудовано за рахунок коштів субвенції, які сплачує до бюджету Южно-Українська АЕС. Це той один відсоток, про який сьогодні йшлося та який ми пропонуємо збільшити. Повірте, без цієї допомоги районний бюджет не витримав би такого фінансового навантаження».
Демонстрацією єдності та спільних патріотичних засад атомників і жителів сусіднього району став профлеш «Україна – понад усе!», представлений творчими колективами Палацу культури «Енергетик» ВП ЮУАЕС і активно підтриманий учасниками громадських слухань.
Від імені Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету щиро вітаю працівників...
Южноукраїнська громада знову у жалобі: вона провела в останню путь 36-річного Героя, старшого лейтен...
Сьогодні медичні працівники Южноукраїнської територіальної громади відзначили своє професійне свято....
За відповідний період до бюджету громади надійшло доходів в сумі 18 479,8 тис. грн., із них:...
До трагічних роковин в Оленівці Южноукраїнська міська бібліотека підготувала інформаційний...
Шановні працівники управління соціального захисту населення! Від імені Южноукраїнської міської ра...
Від імені Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету щиро вітаю медичну спіль...
Відповідно до виявленої потреби, працівники комунального закладу «Територіальний центр соціаль...
Комунальним закладом «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних посл...
Особа вважає себе такою, яка була втягнута у військовий конфлікт, і хоче оформити статус постраждало...