Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Доповіді представників Южно-Української АЕС визнано кращими на галузевому конкурсі наукових проектів
AA

Доповіді представників Южно-Української АЕС визнано кращими на галузевому конкурсі наукових проектів

 За результатами конкурсу наукових доповідей серед молодих атомників України найвищу оцінку журі отримали роботи старшого оператора реакторного цеху №1 Євгена Никітенко (виробничий напрямок) і інженера з експлуатації обладнання реакторного цеху №2 Южно-Української АЕС В'ячеслава Губи (соціальна тематика). Ще один учасник - інженер з розрахунків і режимів відділу ядерної безпеки ВП ЮУАЕС Юрій Сінчук - посів 4 місце в категорії «Соціальний напрямок». Таким чином, южно-українські молоді фахівці стали переможцями в усіх напрямках конкурсу ДП «НАЕК «Енергоатом», обійшовши інших учасників за балами.

Конкурс наукових доповідей молодих працівників енергогенеруючої компанії проходив у Києві 21 березня. Він об'єднав конструктивно мислячу молодь всіх українських атомних станцій і дирекції НАЕК «Енергоатом». Обмінюючись власними розробками в царині безпечної експлуатації АЕС, молоді фахівці запропонували на суд журі практичні рішення в різних напрямках використання ядерних технологій та розвитку галузі в цілому. Тематика конкурсних доповідей була різноманітною: від удосконалення підготовки експлуатаційного персоналу АЕС, модернізації контейнерних збірок зі зразками-свідками корпусів реакторів ВВЕР-1000 до міжнародного обміну досвідом як складової культури безпеки та ролі перекладача в цьому процесі. Молоді вчені поділилися також кращими практиками своїх підприємств.

Слід зазначити, що цього року традиційні умови конкурсу зазнали деяких змін: з трьох напрямків - виробничого, профспілкового та соціального - два останні були об'єднані в одну соціальну тематику. Але це не зашкодило В'ячеславу Губі втретє стати переможцем галузевого змагання (2011 рік, 2013-й та 2014-й). За його словами, рівень наукових доповідей з кожним роком помітно зростає.

- З року в рік доповіді стають цікавішими. Моя робота стосувалася аналізу забезпечення працівників житлом з використанням фінансових схем: я порівняв діючу на сьогодні систему з іншими можливими варіантами. Журі позитивно оцінило мої розробки, зазначивши, що з економічної точки зору прораховано все вірно, проте деякі інструменти заважають їх впровадити в правове поле, оскільки розробки не адаптовані до української ринкової економіки, - коментує підсумки конкурсу В'ячеслав. - А моя пропозиція полягала в тому, щоб замість безвідсоткової позики, яку підприємство надає працівникові на придбання житла, воно компенсувало відсотки банку. Тобто працівник, укладаючи договір з банком і купуючи квартиру, гасить лише кредит. А відсотки сплачує підприємство. Як показують розрахунки, ця схема набагато ефективніша.

Тема переможця виробничого напрямку - Євгена Никітенка - була присвячена віртуальній візуалізації приміщень реакторного відділення. Доповідь містила пропозиції з удосконалення системи зберігання та швидкого доступу до проектних і експлуатаційних даних, з навчання та контролю знань працівників АЕС і підрядного персоналу за допомогою візуалізації виробничих дільниць і обладнання. Експертами ДП «НАЕК «Енергоатом» та Українського ядерного товариства було відзначено виробничу та соціальну значущість робіт южно-українських молодих атомників.

- Так вийшло, що ми з В'ячеславом Губою привезли реальні пропозиції, які викликали певну зацікавленість, - говорить Євген. - Усі члени журі зійшлися на думці, що проекти треба розвивати й далі. Відгуки були позитивними, проте, виникла суперечка з приводу моєї доповіді, оскільки тема перекликалася з роботою представника Хмельницької АЕС. Так, ми йдемо від загального материнського проекту, проте шляхи - різні. Ми бачимо застосування програми в одному аспекті, вони - у іншому. Хмельничани зосередилися більше на навчанні персоналу, ми ж поставили перед собою ширший спектр завдань, які вона могла б вирішувати. На досягнутому зупинятися не збираюся і розвиватиму проект далі.

Читайте також

Інформація про надходження та використання бюджетних коштів Южноукраїнської міської територіальної громади за період з 19.07.2024 по 25.07.2024

Фінансове управління Южноукраїнської міської ради

За відповідний період до бюджету громади  надійшло доходів в сумі 18 479,8 тис. грн., із них:...

27 липня - 30 років від дня створення управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Шановні працівники управління соціального захисту населення! Від імені Южноукраїнської міської ра...

Звіт про результати проведення внутрішньої оцінки якості та моніторингу надання соціальних послуг у комунальному закладі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Южноукраїнської міської територіальної громади»

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Комунальним закладом «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних посл...

Торгівля людьми

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Особа вважає себе такою, яка була втягнута у військовий конфлікт, і хоче оформити статус постраждало...