Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Інформує Южноукраїнська об’єднана державна податкова інспекція Миколаївської області
AA

Інформує Южноукраїнська об’єднана державна податкова інспекція Миколаївської області

Підприємство має пільгу щодо сплати земельного податку. Чи потрібно подавати декларацію з плати за землю згідно з чинним законодавством у цьому випадку. 

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі-Кодекс) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної  грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Платник плати за землю має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що звільніє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ст. 286 Кодексу)

Статтею 282 Кодексу визначено пільги щодо сплати земельного податку.

Наголосимо, що згідно із п. 30.1 ст. 30 Кодексу податкова пільга – передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку  щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору  в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 цієї статті.

Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують  певну  групу платників податків, вид їх діяльності, об’єкт  оподаткування  або характер та суспільне значення здійсню вальних ними витрат ( п. 30.2 ст. 30 Кодексу)

Отже, виходячи із вищезазначеного,  нормами Кодексу не непередбачено  звільнення від обов’язку подання декларації за землю, коли земельний податок не справляється через застосування пільг.

 

Читайте також

До уваги ветеранів війни, членів  їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради повідомляє. 20 березня 2024...

Конфлікт ВДОМА і ДОМАШНЄ насильство – спільне і відмінне!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Сімейний конфлікт і домашнє насильство є двома різними поняттями, які характеризують різні типи взає...

Потужність дози радіоактивного випромінення на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 18.04.2024

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

  Станом на 18 квітня 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської тери...

Книжкова виставка «Історія, що в пам’яті застигла» до Міжнародного дня пам’яток і визначних історичних місць

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

Южноукраїнська міська бібліотека до Міжнародного дня пам’яток і визначних історичних місць під...

Лекція у відділенні оздоровчо-реабілітаційних послуг

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

  Сьогодні у відділенні оздоровчо-реабілітаційних послуг КЗ «Територіальний центр соці...