Аналіз та профілактика невиробничого травматизму
Людина може травмуватися, як на виробництві, так і в побуті. Травми, які трапилися в побуті ще назив...
Res --> 1
«Всі люди народжуються вільними й рівними в своїй гідності та правах», – цією статтею починається Загальна декларація прав людини.
10 грудня світ відзначає день народження одного з найважливіших документів людства - День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.
Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.
До створення цього універсального документу не існувало ефективного та дієвого механізму захисту основоположних і невід’ємних прав людини. Особливо гострим стало питання захисту прав людини після Другої світової війни. Увесь світ тоді об’єднався заради однієї спільної мети – створення єдиної міжнародної системи захисту прав людини.
У Преамбулі Загальної декларації прав людини Генеральна Асамблея зазначила, що «проголошує цю Загальну декларацію прав людини як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав-членів Організації, так і серед народів територій, що перебувають під їх юрисдикцією».
Ще одним міжнародним актом, покликаним гарантувати захист прав людини, є Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.
Україна, будучи державою-членом Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї. Згідно преамбули Конвенції вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.
Конвенція не лише спрямована на захист широкого спектра громадянських та політичних прав, а запровадила ефективний механізм забезпечення прав особи, що зокрема передбачає право на індивідуальне звернення за захистом порушених прав.
Сьогодні Україна в умовах війни, пов’язаної із повномасштабним вторгненням російської федерації зіштовхнулася із особливою жорстокістю та неповагою до прав людини. Численні терористичні акти та військові конфлікти по всьому світу свідчать про необхідність як окремих держав, так і світової спільноти докласти всіх можливих зусиль задля забезпечення на належному рівні захисту прав людини і основоположних свобод.
Тому як ніколи суспільство має згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення безпечних і сприятливих умов життя в усьому світі.
Людина може травмуватися, як на виробництві, так і в побуті. Травми, які трапилися в побуті ще назив...
Вирішення питання соціального захисту сімей загиблих Героїв одне з самих важливих питань нашої ...
МВС України розповідає, що найважливіший крок — це подання заяви про зникнення, з якою можна з...
Одне з головних питань громади – це є забезпечення оздоровчо - реабілітаційними послугам...
З січня 2025 року тимчасово не проводиться виплата грошової компенсації одноразової натуральної допо...
Шановні читачі! Якщо особи, які надали вам житло, отримують виплати в межах програми «При...
Пільгове перевезення автомобільним транспортом здійснюється в межах Южноукраїнської територіальної г...
22.01.2025 управлінням соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради організована р...
21 січня у залі засідань виконавчого комітеті Південноукраїнської міської ради відбулася зустріч з в...
ДОПОМОЖІТЬ БЛИЖНЬОМУ Воістину немає в житті нічого кращого, ніж допомога друга і взаємна радість....