«Це саме той ветеран»
Український ветеранський фонд запустив інформаційну кампанію, щоб нагадати — кожен ветеран зас...
Res --> 1
Часто у побуті люди користуються електроприладами, нехтуючи правилами безпеки, що призводить до невиробничого травматизму – порізів, травмування кінцівок, потрапляння сторонніх предметів у очі.
Аналізуючи випадки невиробничого травматизму які трапилися в Южноукраїнській міській громаді за 2023 рік, таких випадків трапилося 276 що складає 40 відсотків від загальної кількості випадків, та займає друге місце після падінь.
Одним з найбільш затребуваних електроінструментів є кутова шліфувальна машина або, як її називають в побуті, «болгарка» - це найпоширеніший інструмент і в побуті, і професійній діяльності. Застосовується інструмент як для різання, так і шліфування металу, бетону, кераміки та т.д. Але при всій простоті та універсальності представленого пристрою, він може бути досить небезпечним, якщо не дотримуватися правил техніки безпеки. Важливо пам'ятати: правила користування болгаркою написані людьми, які вже мають величезний досвід експлуатації представленого інструменту. Не варто їх ігнорувати, тим більше якщо ви новачок в роботі з КШМ.
Правила безпечної роботи
Існує ряд обов'язкових заходів безпеки, запропонованих з охорони праці. Для повноцінної та безпечної роботи важливо дотримуватися кількох простих пунктів:
Тепер про ці правила докладніше. Без кожуха працювати болгаркою не можна. При цьому кожух має бути призначений для використання з конкретним видом оснастки. Наприклад, деякі види насадок-тарілок штатним кожухом не перекривається (диск частково виступає), тому в парі з ним застосовуватися не можуть.
Перед тим як включити кутову шліфувальну машину в розетку обов'язково перевіряйте її справність. Також дивіться і на цілісність захисного кожуха, і на його правильне розташування. В жодному разі не працюйте з пошкодженим диском, це призводить до його саморуйнування, в результаті чого виникає велика ймовірність отримання травм, осколками диска, що розлітаються.
Звертайте увагу і на електрошнури (інструменту і подовжувача), якщо працюєте з мережевою болгаркою. Дріт не повинен заважати в процесі та повинен знаходитися на безпечній відстані від відрізного диска, при цьому ви повинні мати можливість в будь-який момент висмикнути його з розетки. У цьому плані набагато зручніше акумуляторні болгарки. Вони більш мобільні, безпечні в експлуатації, не потребують додаткового підключення до електромережі.
З погляду техніки безпеки болгарка повинна крутитися убік за годинниковою стрілкою – якщо погляд повернути на відкритий бік диска.
Наступні правила безпеки при роботі з болгаркою: ні в якому разі не користуйтеся інструментом без захисних окулярів або маски. Всупереч наявності у сучасних КШМ спеціального кожуха, уберегти від абразивних частинок на всі 100% він не зможе. Небезпека ж в тому, що при роботі з будь-яким матеріалом вилітають абразивні частинки, які при попаданні в очне яблуко можуть назавжди позбавити вас зору. Тому фахівці рекомендують використовувати по можливості захисну маску для обличчя та очей, якщо ж такої немає, використовуйте захисні окуляри.
Безпечна робота з болгаркою передбачає правильне використання інструменту, згідно з інструкцією. На жаль, в цьому випадку багато людей ігнорують рекомендації, що призводить до серйозних травм. Головне правило, про яке важливо пам'ятати: різати рекомендується іскрами на себе, так щоб іскри не попадали безпосередньо на людину (траєкторія їх вильоту повинна бути повз майстра).
Якщо різання проводиться іскрами від себе, то в разі заклинювання диска болгарку відкине убік оператора, а за умови обертання диска з дуже високою швидкістю, ви ризикуєте отримати важкі травми, аж до несумісних з життям. Також завжди враховуйте рекомендації та правила в інструкцію до інструменту, де вказано як правильно працювати болгаркою перед тим, як приступити до її експлуатації.
Для роботи болгаркою завжди використовуйте спецодяг. Врахуйте, що при різанні летітимуть і іскри, і різні абразивні частинки, які можуть пошкодити звичайний одяг. А тому найкраще вибирати спеціальні комбінезони з вогнетривким покриттям. Для захисту рук використовуйте рукавиці. Крім того, вони допомагають надійніше і краще утримувати інструмент. Але важливо розуміти, якщо ви використовуєте їх, уникайте в'язаних, текстильних моделей, через те, що будь-яка нитка може привести до того, що вона потрапить на диск або шпиндель болгарки та приведе до заклинювання і травми. Це ж правило належить до одягу з тієї ж причини. Вона не повинна бути в'язаною, текстильною. Ще одна важлива порада, готуйте приміщення, в якому працюєте. Прибирайте займисті елементи із зони роботи болгарки, іскри що летять можуть привести до пожежонебезпечних ситуацій. Також поруч завжди повинна бути вода або вогнегасник. Коли працюєте з болгаркою, поруч може перебувати тільки помічник, інші повинні відійти на безпечну відстань.
Серед помилок слід виділити найголовнішу – використання болгарки в нетверезому стані або під дією психотропних препаратів. Що категорично заборонено.
Також не потрібно поспішати, залишати інструмент включеним в мережу або відкладати в сторону відразу після відключення – спочатку потрібно дочекатися зупинки диска.
Український ветеранський фонд запустив інформаційну кампанію, щоб нагадати — кожен ветеран зас...
Щороку 20 листопада в день річниці прийняття Конвенції про права дитини Україна відзначає Всесвітній...
Найчастіше аварії стаються через нетверезих водіїв або необережність пішоходів, які у сутінках стают...
Міський голова Валерій Онуфрієнко разом із депутаткою міської ради Анастасією Палько, яка є також за...
На базі «Центру комплексної реабілітації «Поділля» у Вінниці відкрито унікальний м...
21.11 в м.Південноукраінськ , Вознесенського р-ну буде працювати мобільна група БФ «Право...
У межах Меморандуму Міністерства у справах ветеранів України із МБФ “Сприяння розвитку медицин...
Реабілітація дітей з інвалідністю – це відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей...
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради інформує територіальну гро...
Чому ППД важлива й де її місце в організаційній структурі підприємства? ППД дає змогу управляти р...