«Це саме той ветеран»
Український ветеранський фонд запустив інформаційну кампанію, щоб нагадати — кожен ветеран зас...
Res --> 1
Кожного року величина страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, зростає на 1 рік. З 01 січня 2028 року для отримання пенсій в 60 років вона складатиме не менше 35 років.
Особи, які у 2021 році досягли пенсійного віку (чоловіки та жінки, які народилися у період з 01 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року, – 60 років) мають право на призначення пенсії за віком за умови наявності страхового стажу не менше 28 років. Ті, хто досягне пенсійного віку (60 років) в 2022 році, повинні будуть мати уже 29 років страхового стажу.
До 01 січня 2004 року страховий стаж розраховується за наявними записами у трудовій книжці або по уточнюючим довідкам про період роботи, а починаючи з 01 січня 2004 року – по факту сплати внесків до Пенсійного фонду України.
Також до 01 січня 2004 року до страхового стажу зараховується період навчання на денній формі у вищих та середніх учбових закладах, в училищах, на курсах по підготовці кадрів, підвищення кваліфікації, перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі, а також період проходження строкової військової служби.
Особи, які у 2021 році на момент досягнення пенсійного віку не мають необхідного страхового стажу (28 років), право на пенсію отримують:
після досягнення 63 років у період з 01 січня 2024 по 31 грудня 2024 року при наявності страхового стажу від 21 до 31 року;
після досягнення 65 років у період з 01 січня 2026 по 31 грудня 2026 року при наявності страхового стажу від 15 до 23 років.
Особи, які у 2022 році на момент досягнення пенсійного віку не матимуть необхідного страхового стажу (29 років), право на пенсію отримають:
після досягнення 63 років у період з 01 січня 2025 по 31 грудня 2025 року при наявності страхового стажу від 22 до 32 року;
після досягнення 65 років у період з 01 січня 2027 по 31 грудня 2027 року при наявності страхового стажу від 15 до 24 років.
Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.
Звернення за призначенням пенсії за віком може здійснюватись за місяць до досягнення пенсійного віку або протягом трьох місяців після досягнення пенсійного віку. В цьому випадку пенсія призначається з наступного дня після досягнення пенсійного віку. Якщо ж документи для призначення пенсії за віком надаються після закінчення тримісячного терміну з дати досягнення пенсійного віку, то пенсія призначається з дати звернення за призначенням пенсії.
Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття та реєстрації відповідної заяви в органах Пенсійного фонду України.
Український ветеранський фонд запустив інформаційну кампанію, щоб нагадати — кожен ветеран зас...
Щороку 20 листопада в день річниці прийняття Конвенції про права дитини Україна відзначає Всесвітній...
Найчастіше аварії стаються через нетверезих водіїв або необережність пішоходів, які у сутінках стают...
Міський голова Валерій Онуфрієнко разом із депутаткою міської ради Анастасією Палько, яка є також за...
На базі «Центру комплексної реабілітації «Поділля» у Вінниці відкрито унікальний м...
21.11 в м.Південноукраінськ , Вознесенського р-ну буде працювати мобільна група БФ «Право...
У межах Меморандуму Міністерства у справах ветеранів України із МБФ “Сприяння розвитку медицин...
Реабілітація дітей з інвалідністю – це відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей...
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради інформує територіальну гро...
Чому ППД важлива й де її місце в організаційній структурі підприємства? ППД дає змогу управляти р...