Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | На ЮУАЕС реалізується проект технічної допомоги Євросоюзу в царині поводження з РАВ
AA

На ЮУАЕС реалізується проект технічної допомоги Євросоюзу в царині поводження з РАВ

25 лютого на Южно-Українській АЕС працювала команда експертів проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка в поводженні з радіоактивними відходами в Україні. Оптимізація національної транспортно-технологічної схеми поводження з РАВ». Проект, шо стартував 2014 року та розрахований на 3 роки, реалізується на українських АЕС у рамках Програми взаємодії з Європейською комісією «Інструмент співпраці у сфері ядерної безпеки» (ІСЯБ)*.

У технічному візиті на ЮУАЕС взяли участь експерти компанії PLEJADES GmbH (Німеччина). Вони відвідали об'єкти атомної станції, призначені для поводження з РАВ, а також обговорили з фахівцями ЮУАЕС цілу низку запитань, пов'язаних з втіленням проекту на южно-українському майданчику.

  • Нашою метою є визначення ситуації з об'ємом і потоком радіоактивних відходів на атомній станції, з їх переробкою та транспортуванням, - уточнив директор проекту Зоран Дрейк. - Ми обговорили варіанти оптимального та економічно обґрунтованого шляху транспортування РАВ до місця захоронення - автомобільними дорогами або залізничними коліями, а також розглянули проектні вимоги, що пред'являються до контейнерів для їх транспортування та до вантажопідйомного обладнання.

Безпечне транспортування, переробка та захоронення радіоактивних відходів - одна з п'яти пріоритетних областей, фінансування спільних дій у яких є метою ІСЯБ. У нинішньому випадку реалізацію програми міжнародної допомоги спрямовано на підвищення безпеки та економічної ефективності поводження з усіма типами радіоактивних відходів у країні та, зокрема, на мінімізацію відходів в усіх видах діяльності з урахуванням довгострокової мети постійного та безпечного захоронення.

Відповідальність за поводження з радіоактивними відходами на діючих атомних електростанціях в Україні покладено на ДП НАЕК «Енергоатом». Компанія несе відповідальність за первинну обробку, переробку та зберігання відходів, що утворюються на АЕС, до тих пір, поки не почнуть працювати централізовані сховища для довгострокового зберігання та захоронення.

Радіоактивні відходи, що утворюються під час експлуатації АЕС, підлягають характеризації, обробці та пакуванню перед розміщенням для зберігання та/або захоронення. Ґрунтуючись на оцінках безпеки, оператори об'єктів захоронення РАВ мають виробити критерії приймання відходів (KПВ), що встановлюватимуть обмеження щодо допустимого радіонуклідного складу окремих упаковок відходів і всього сховища. КПВ мають бути затверджені Держінспекцією ядерного регулювання, після чого підлягають обов'язковому дотриманню з боку АЕС.

Проект «Підтримка в поводженні з радіоактивними відходами в Україні. Оптимізація національної транспортно-технологічної схеми поводження з РАВ» спрямований на підвищення безпеки на всіх етапах поводження з радіоактивними відходами в Україні шляхом оптимізації національної транспортно-технологічної схеми.

У процесі реалізації проекту зарубіжними фахівцями буде видано рекомендації з оптимізації та гармонізації національної транспортно-технологічної схеми щодо поводження з РАВ, погоджено проекти серії уніфікованих контейнерів для всіх етапів поводження з радіоактивними відходами, а також представлено попередні проекти транспортно-технологічного обладнання, що відповідатиме потребам виробників відходів і організацій, які займаються їх переробкою та захороненням.

 

*Фінансовий Інструмент співпраці в царині ядерної безпеки (ІСЯБ) створений для фінансування заходів, спрямованих на підтримку вищих рівнів ядерної безпеки, радіаційного захисту та застосування ефективних і економічних заходів захисту ядерних матеріалів у третіх країнах, що не входять до складу ЄС. Реалізація програми ІСЯБ є продовженням попередньої програми ядерної безпеки TACIS (1991-2006).

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 500 млрд кВт·год. електричної енергії.

Читайте також

Жінкам, які пережили насильство присвячується: у рамках акції "16 днів проти насильства" - 2024

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Лише ті, хто пережив насильство, знають, що відчуває людина, яка пережила такі важкі події та опинил...

Відбулася зустріч з волонтерами та волонтерськими організаціями нашої громади

Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради

22 листопада у виконавчому комітеті Південноукраїнської міської ради відбулася зустріч з волонт...

Потужність дози радіоактивного випромінення на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 26.11.2024

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

  Станом на 26 листопада 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської т...

Продовження виплати пенсії по втраті годувальника особам, які навчаються за денною формою навчання в Україні і за кордоном

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»...

Я –володар свого майбутнього!

Південноукраїнський міський центр соціальних служб

25 листопада в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» з метою пр...

Запрошуємо на навчання жінок, які зараз на етапі ідеї про свій бізнес, а також тих, хто вже має його, але потребує розвитку!

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Проходьте 4-денну програму “Запусти власну справу”, розробляйте бізнес-план і реалі...

Інформація про надходження та використання бюджетних коштів Южноукраїнської міської територіальної громади за період з 15.11.2024 по 21.11.2024 року

Фінансове управління Южноукраїнської міської ради

За відповідний період до бюджету громади  надійшло доходів в сумі  19 937,6 тис. грн....

Проведено семінар з безробітними

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

22.11.2024 року, за ініціативи управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради...