Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | Встановлено режими роботи водосховищ і водогосподарських систем басейну річки Південний Буг в умовах низької водності
AA

Встановлено режими роботи водосховищ і водогосподарських систем басейну річки Південний Буг в умовах низької водності

Фахівці каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу взяли участь у позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейну Південного Бугу. Необхідність його скликання була пов’язана з критично низькою водністю ріки, яка зберігається вже більше 3 місяців (зазвичай тривалість літнього наймаловоднішого проміжку складає 11-17 днів). У протоколі наради визначено рівні та конкретні об’єми спрацювання для 12 водосховищ, розташованих на руслі Південного Бугу, а також 15 штучних водойм на його притоках Соб, Синюха, Гнилий Тікич, Гірський Тікич та Інгул.

На зустрічі, зокрема, зазначалося, що нині Укргідрометцентр фіксує найнижчі рівні води за багаторічний період спостережень практично на всіх річках басейну. Середні витрати, зафіксовані на гідропостах, відповідають мінімальним у порівнянні з даними багаторічних спостережень.

На середніх річках басейну стік значно зменшився, на малих він відсутній взагалі. Низькі припливні витрати до водосховищ ускладнюють ведення режимів їх роботи. Наприклад, середні припливні витрати до Ладижинського водосховища з 16,3 м3/с в травні зменшилися до 2,6 м3/с у липні, в серпні ж цей показник складав менше 1,0 м3/с. Схожа ситуація і з Олександрівським водосховищем. По гідропосту «Олександрівка» середні витрати в травні  становили 40,4 м3/с, червні - 22 м3/с, липні – 16,9 м3/с, серпні – 11,4 м3/с. 

У таких умовах стік води по течії річки забезпечується лише за рахунок спрацювання водосховищ та ставків. Для дотримання санітарних витрат у нижній течії Південного Бугу станом на 2 вересня нижче нормального підпірного рівня вже спрацьовано 7 руслових водосховищ. Серед них Олександрівське. Його рівень знижено на 116 см, загальний об’єм скиду склав 11,2 млн м3.

Враховуючи все вищезазначене, міжвідомча комісія прийняла рішення встановити для водосховищ і водогосподарських систем басейну Південного Бугу режими роботи в умовах низької водності. У протоколі засідання, зокрема, зазначено, що нижче Олександрівського водосховища цілодобово мають проходити витрати, рівні припливним. Саму ж водойму для забезпечення санітарних попусків у нижньому б’єфі передбачено спрацювати до рівня мертвого об’єму - позначки 14,0 м.

Коментуючи ситуацію, учасник наради начальник гідроцеху каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу Олексій Гірський підкреслює: «Щоб забезпечити санітарні попуски та безперебійну роботу водозабору м.Вознесенська за подальшого зниження водності ріки ми готові спрацювати водосховище до 14 метрів. Без стороннього підживлення існуючого запасу вистачить на 9 днів (за витрати 8 м3/с). При цьому прогнози метеорологів на найближчі 15 діб погодних змін не передбачають. Такої гострої ситуації можна було б уникнути, якби рівень Олександрівського водосховища відповідав передбаченій проектом позначці 20,7 м.  У такому разі накопиченого протягом весняної повені запасу води вистачило б для безпроблемного водозабезпеченння населення, а також підтримки належної санітарно-епідеміологічної та екологічної обстановки».

Станом на 15 вересня, згідно з листом Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг, з метою економного використання ємності Олександрівського водосховища,  погоджено відкриття регулюючого щита греблі на 8 см.  

 

Читайте також

Жінкам, які пережили насильство присвячується: у рамках акції "16 днів проти насильства" - 2024

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Лише ті, хто пережив насильство, знають, що відчуває людина, яка пережила такі важкі події та опинил...

Відбулася зустріч з волонтерами та волонтерськими організаціями нашої громади

Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради

22 листопада у виконавчому комітеті Південноукраїнської міської ради відбулася зустріч з волонт...

Потужність дози радіоактивного випромінення на території Южноукраїнської міської територіальної громади станом на 26.11.2024

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

  Станом на 26 листопада 2024 року потужність дози на території Южноукраїнської міської т...

Продовження виплати пенсії по втраті годувальника особам, які навчаються за денною формою навчання в Україні і за кордоном

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»...

Я –володар свого майбутнього!

Південноукраїнський міський центр соціальних служб

25 листопада в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» з метою пр...

Запрошуємо на навчання жінок, які зараз на етапі ідеї про свій бізнес, а також тих, хто вже має його, але потребує розвитку!

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Проходьте 4-денну програму “Запусти власну справу”, розробляйте бізнес-план і реалі...

Інформація про надходження та використання бюджетних коштів Южноукраїнської міської територіальної громади за період з 15.11.2024 по 21.11.2024 року

Фінансове управління Южноукраїнської міської ради

За відповідний період до бюджету громади  надійшло доходів в сумі  19 937,6 тис. грн....

Проведено семінар з безробітними

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

22.11.2024 року, за ініціативи управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради...