Відбулася апаратна нарада під головуванням міського голови Валерія Онуфрієнка
У понеділок, 25 листопада, у сесійній залі відбулася апаратна нарада під головуванням міського голов...
Res --> 1
Тема корупції є досить актуальною в реаліях сьогодення і вже досить довго та багато разів обговорювалась провідними зарубіжними та вітчизняними науковцями.
Як дає нам визначення Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» під корупцією розуміється використання особою наданих їй службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди такій особі або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей.
Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами його працедавця або конфлікт між діями виборної особи і інтересами суспільства. Багато видів корупції аналогічні шахрайству, що здійснюється посадовою особою, і відносяться до категорії злочинів проти державної влади.
До проявів корупції може бути схильна будь-яка людина, що володіє дискреційною владою — владою над розподілом певних ресурсів, що не належать їй, на свій розсуд (чиновник, депутат, суддя, співробітник правоохоронних органів, адміністратор, екзаменатор, лікар тощо). Головним стимулом до корупції є можливість отримання економічного прибутку (ренти), пов’язаного з використанням владних повноважень, а головним стримуючим чинником є ризик викриття і покарання.
Різні прояви корупції мають різну етичну оцінку: одні дії вважаються злочинними, інші всього лише аморальними. Найнебезпечніші форми корупції кваліфікуються як кримінальні злочини. До них, перш за все, відносяться розтрата (розкрадання) і хабарі. Розтрата полягає у витраті ресурсів, довірених посадовій особі, з особистою метою. Вона відрізняється від звичайної крадіжки тим, що спочатку особа отримує право розпоряджатися ресурсами легально: від керівника, начальника, директора, клієнта тощо. Хабар є різновидом корупції, при якій дії посадової особи полягають в наданні окремих послуг фізичній або юридичній особі в обмін на надання останнім певної вигоди першому. В більшості випадків, якщо дача хабара не є наслідком здирства, основну вигоду від операції отримує хабародавець.
Рівень правосвідомості в Україні
Безперечно в наш час рівень правової культури і правосвідомості в Україні надзвичайно низький. Більшість громадян не знають правового механізму захисту своїх прав, а інша частина взагалі не обізнана з ними.
Проте, саме об'єднання громадян та їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання, виявлення та протидії корупційним правопорушенням можуть брати участь у діяльності щодо виявлення фактів вчинення корупційних правопорушень та встановлення осіб, які їх вчинили, у межах повноважень, визначених законом.
Залучення громадян до здійснення громадського контролю за дотриманням законів, спрямованих на запобігання та протидію корупції, з використанням при цьому таких форм контролю, які не суперечать чинному законодавству, є необхідним, в першу чергу через цей основоположний елемент: якщо корупція стала звичайним явищем в суспільстві, то велика частина його, більш за все, залучена в корумповані структури.
Суспільство повинне усвідомлювати свою власну роль в корупції і свою потенційну роль в боротьбі з цим явищем.
Повідомлення про факти корупції серед працівників галузі «Освіта» м.Южноукраїнська та інші ганебні вчинки надавати до управління освіти Южноукраїнської міської ради
за тел/факс 2-21-19, 5-53-28.
У понеділок, 25 листопада, у сесійній залі відбулася апаратна нарада під головуванням міського голов...
За відповідний період до бюджету громади надійшло доходів в сумі 19 937,6 тис. грн....
22.11.2024 року, за ініціативи управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради...
Управлінням соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради проведена організаційна р...
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради надає роз'яснення щодо...
Саме з цього дня стартує «Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» Біла с...
22 листопада в приміщені Сервісного офісу у справах ветеранів пройшла весела квест-гра з елементами...
З 17 по 23 листопада в Южноукраїнській міській територіальній громаді зареєстровано 4 актові ...
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильст...
1. Увійдіть на вебпортал електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua) та авторизуйтесь у...