AA

Про місто

Южноукраїнськ – мале монопрофільне місто обласного значення. Перші новобудови робітничого селища будівельників та енергетиків були віднесені до складу Костянтинівської селищної ради Арбузинського району і отримали  назву Костянтинівка - 2.

У квітні 1987 року Президія Верховної Ради Української РСР надала робітничому селищу енергетиків статус міста обласного підпорядкування. Після цього тут були сформовані органи міського управління.

Місто розташоване в північній частині Миколаївської області на лівому березі ріки Південний Буг за 125 км від обласного центру і на відстані 10 км від залізничної станції Южноукраїнська.

Місто розташоване в північній частині Миколаївської області на лівому березі ріки Південний Буг за 125 км від обласного центру і на відстані 10 км від залізничної станції Южноукраїнська. Поряд розташовані великі промисловіміста: Миколаїв, Одеса, Кіровоград, Кривий Ріг. В 100 км від міста знаходиться аеропорт та морський порт. Через місто проходять автомобільна дорога обласного значення Миколаїв – Ульянівка. 

Місто має розвинену мережу автомобільних шляхів з твердим покриттям. В місті є автостанція, яка зв'язує його з такими містами, як Київ, Житомир, Гомель, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця та ін. Транспортні послуги в місті здійснюються за допомогою автобусів.

Територія міста - 2 439 га, або 24,4 км2.

Чисельність наявного населення міста станом на 01.10.2010 становить 39,7 тис. осіб, постійного населення – 4,3 тис. осіб.

В місті діють 6 промислових підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво та перерозподіл електроенергії, виконання робіт промислового характеру. Основним промисловим підприємством є відокремлений підрозділ «Южно-Українська АЕС» державного підприємства Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», яке займається виробництвом електроенергії.

Місто Южноукраїнськ відноситься до малих міст, спеціалізацію праці економічно активного населення в якому визначають дві профілюючі галузі, а саме: промисловість та будівництво, що формують доходну частину бюджету міста, забезпечують функціонування соціальної інфраструктури та інших об'єктів життєзабезпечення міста. 

Чисельність населення міста, зайнятого в усіх сферах економічної діяльності, складає 19,1 тис. осіб, з яких: 14,5 тис. осіб - робітники та службовці, зайняті на підприємствах, в установах, організаціях,  1,1 тис. осіб - зайняті в малих та приватних підприємствах, 2,4 тис. осіб - суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи, 1,1 тис. осіб – працівники по трудовим договорам.

Працездатне населення – 29,1 тис. осіб (72,4 % від загальної кількості  населення).  Кількість пенсіонерів – 9,2 тис. осіб (22,9 % від загальної кількості населення). Щільність проживання на 01.11.2010 - 1647 осіб/км2.

Середній вік населення міста 37 років, в тому числі чоловіків – 35,7 років, жінок – 38,2 роки.

У місті Южноукраїнську працюють 5 дошкільних навчальних закладів, з них Центр розвитку дитини «Гармонія», 4 загальноосвітні школи, заклад, гімназія, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, позашкільні заклади, а саме: центр дитячої та юнацької творчості, станція юних техніків.

В місті Южноукраїнську працюють наступні заклади культури:  Палац культури «Енергетик», інформаційний центр «Імпульс», бібліотека ВП ЮУ АЕС   ДП НАЕК «Енергоатом», 4 комунальних закладів: «Міська бібліотека для дорослих», «Міська бібліотека для дітей», «Дитяча школа мистецтв», музейний комплекс Козацької слави та військової техніки.

Для занять спортом в місті Южноукраїнську існують: комбінат культурно – спортивних споруд «Олімп», два стадіони, п’ять спортивних залів у закладах освіти, шістнадцять спортивних майданчиків, два корти, баскетбольний майданчик, три футбольних поля та два майданчики зі штучним покриттям для міні-футболу.

Мешканців міста обслуговує єдиний медичний державний заклад «Спеціалізована медико – санітарна частина № 2» Міністерства охорони здоров’я України (далі –  ДЗ СМСЧ №2), до складу якого входять три поліклініки (дитяча, доросла та стоматологічна), стаціонар на 230 місць, жіноча консультація, станція швидкої допомоги, аптека.«Ґард» 

Кліп "Ґард", приурочений до Дня Козацтва, Дня захисників і захисниць України, свята Покрови Пресвятої Богородиці, був відзнятий на території Національного парку «Бузький Ґард» в урочищі Ґард. Не всі жителі міста Южноукраїнськ знають, в яких легендарних історичних місцях, на яких козацьких землях їм поталанило жити! Кліп «Ґард» покликаний розбудити національну пам’ять українців, зокрема Південної України, Миколаївщини, бо той, хто не має власного глибокого і міцного коріння, подібний до перекотиполя і не здатен до будівництва міцної самостійної держави!

До створення кліпу "ҐАРД" долучилося понад півтора десятка людей, з яких левова частка – представники міського та обласного козацтва і просто українці, що є козаками по духу! А це: Олег Кравець, Сергій Параскун, Валерій Романенко, Андрій Зеленюк, Маргарита Попенко, Генадій Культа, Марія Ачкасова та ін.

Режисер-постановник і актор дубляжу – відомий київський актор Дмитро Лінартович. Автор мелодії – Євген Кучеров, соліст легендарного гурту «Чур» (м. Херсон). Оператор-постановник – Сергій Осецький. Режисер монтажу – Марія Лелека.


«Степ»

Ми часто по-справньому починаємо цінити те, що маємо, лише втративши його. Кліп «Степ» сповнений ностальгії автора за малою батьківщиною, на якій пройшли його кращі дитячі роки, на якій відбулося його становлення як особистості. Неозорий ковиловий степ, величні скелі каньйону р. Південний Буг і сама річка зі своїми неспокійними порогами («брояками»), з унікальним, неповторним рослинним і тваринним світом, героїчною історією залишаться в серці автора назавжди, де би він не був, куди би він не вирушав з рідної домівки. Саме могутня багата природа з її безкрайніми просторами вдихнула у автора те відчуття внутрішньої свободи, сили духу, незламності. Тут закопаний його пуп, тут його коріння, яке дає змогу йому міцно стояти на ногах і пишатися тим, що він – син цієї землі, нащадок козацького роду, українець.


«Південний Буг»

У своїх рутинних проблемах і повсякденних турботах ми часто забуваємо чи не помічаємо, не цінуємо того скарбу, який маємо, який знаходиться на поверхні, буквально в пішій доступності від нас.

Кліп присвячений другій за величиною після Дніпра водній артерії України – річці Південний Буг. Вона беззаперечно є одним з найпотужніших місць сили в Україні, а також має колосальний рекреаційний, туристичний потенціал, легендарну козацьку історію.


«Бузький Ґард»

Дякуємо за надані матеріали мешканцю міста