
До порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для усіх видів державної соціальної допомоги внесено зміни
18 березня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 303 "Про внесення змін...
Res --> 1
Запитання: Які пільги на оплату комунальних послуг передбаченні для вдови загиблого військовослужбовця?
Відповідь: Вдова загиблого Захисника України має право на пільги, визначені статтею 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема, на 50-відсоткову знижку з оплати комунальних послуг.
Пільга надається без урахування середньомісячного доходу на такі послуги:
При розрахунках плати за опалення та користування житлом площа, на яку надається знижка, становить 21 кв. м на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім'ю.
Якщо ж дружина є непрацездатною і проживає у сім'ї, яка складається лише з непрацездатних осіб, 50-відсоткова знижка за користування газом для опалювання житла надається на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку оплати, та 21 кв. м на сім'ю).
Важливо!
Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються незалежно від виду житла чи форми власності на нього.
Запитання: Чи є обов'язковим документом при призначенні пенсії довідка про заробітну плату за період до 1 липня 2000 року?
Відповідь: Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», при обчисленні пенсії враховується заробіток людини за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Заробітна плата за цей період обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб.
Довідка про заробіток за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд до 1 липня 2000 року обов’язково надається до органу Пенсійного фонду України у разі, якщо людина після 1 липня 2000 року набула менше п’яти років страхового стажу.
У інших випадках довідка про заробітну плату надається за бажанням людини. Наприклад, якщо в період роботи до липня 2000 року людина мала високооплачувану роботу. Якщо в цей же період була робота за сумісництвом, то доцільно надавати довідки про заробіток зі всіх місць роботи.
Довідка про заробітну плату видається підприємством, установою чи організацією, де працювала людина, яка звертається за пенсією, на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену зарплату.
18 березня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 303 "Про внесення змін...
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 "Деякі питання надання житлових...
За бажанням одержувачів, страхові виплати можуть перераховуватися на їхні поточні рахунки в банку (п...
В Пенсійному фонді України модернізовано сервіс звернення громадян за призначенням пенсії через вебп...
З 1 березня 2025 року на коефіцієнт 1,115 перераховано щомісячні страхові виплати потерпілим від нещ...
Пенсійний фонд України з 1 березня 2025 року провів перерахунок пенсій відповідно до постанови Кабін...
Звернутися за наданням субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового при...
Пенсійний фонд України з кінця 2022 року призначає та виплачує житлові субсидії та пільги. Кошти піл...
Відповідно до чинного законодавства, щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених п...
Постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2024 року № 1544 "Деякі питання наданн...