
15 липня — Всесвітній день акушера-гінеколога
Сьогодні наші слова вдячності — тим, хто щодня турбується про жіноче здоров’я з ніжністю...
Res --> 1
Одразу після внесення щеплення від гепатиту В до списку обов’язкових рівень імунізації серед дітей сягнув максимальних показників, але вже приблизно через 10 років внаслідок антивакцинаторського руху кількість нещеплених дітей стала стрімко зростати. Відмова батьків вакцинувати своїх новонароджених дітей від цієї хвороби – серйозна помилка, бо гепатит В найбільш небезпечний для немовлят до 1 року – ймовірність, що у разі зараження хвороба перейде у хронічний стан, дуже висока. До того ж, у людей, які перенесли гепатит В у дитинстві, підвищується ризик розвитку цирозу печінки та раку. Пропонуємо розглянути найпоширеніші міфи про вакцинацію:
Міф: Від вакцини можна заразитись.
Правда: Вакцина не містить живого вірусу, заразитись від неї неможливо. В одному з типів – антиген, в іншому – інактивований вірус. Вакцини, які представлені на ринку України, мають добре досліджений профіль безпеки, тому вагатись немає причин.
Міф: Вакцина послаблює імунітет.
Правда: Вакцина аж ніяк не може послабити імунітет або перевантажити його. Імунна система щодня зустрічається із величезною кількістю різних мікроорганізмів, вакцина для неї – лише одна із «гостей». Чого не скажеш про природне інфікування – там навантаження на організм дійсно серйозне.
Міф: Вакцинація може призвести до аутизму.
Правда: Ні, не може. Не існує жодного зв’язку між вакциною та аутизмом. Цю тезу спростували численними науковими дослідженнями дуже давно, але вона чомусь все ніяк не викоріниться.
Міфів навколо вакцинації – десятки, але вони не мають під собою наукового підґрунтя. Я раджу імунізуватись і дорослим – щеплення проти гепатиту В обов’язковим є лише трохи більше 20 років, тож ті, хто народились раніше, ймовірно, його не мають. Бажано вакцинуватись людям із груп ризику: це медпрацівники, люди, які проживають разом із тими, хто хворіє на гепатит, люди, яким потребують переливання крові. Тобто всі ті, у кого є або може бути контакт із біологічними рідинами інших людей.
В Україні доступні вакцини Еувакс В, Енджерикс-В та Твінрикс. Остання захищає не лише від гепатиту В, але й гепатиту А.
Що таке гепатити?
Гепатити – захворювання печінки запального характеру, найчастіше їхнє виникнення провокують віруси гепатиту певного типу. Але є і такі, які виникають під впливом аутоімунних захворювань, алкоголю, побутових або виробничих токсичних речовин, медикаментів тощо. Щодо вірусних гепатитів, на сьогодні відомо 5 типів: А, В, С, D, E.
Важливо! Від певного вірусу гепатиту виникає певний тип гепатиту, тобто форма А не переходить у форму B. Але інколи можливі комбінації.
Хвороба може протікати по-різному: у когось безсимптомно, а у когось досить виражено. Це залежить від реактивності імунітету та від образу життя. Вважається, що гепатити А та Е проявляють себе раніше за інші типи, тому що це харчові форми гепатиту.
Гепатити А та Е можна назвати «хворобами брудних рук». Недостатня гігієна, вживання немитих овочів та фруктів, забруднених молочних продуктів або води підвищують ризик захворіти на гепатит цих форм.
Симптоми, як і шляхи передачі, схожі: млявість, підвищення температури, блювота, діарея, біль в животі, причому не лише з правого боку, може бути потемніння сечі. Після одужання формується імунітет на все життя.
Гепатити В, С та Д є важчими. Найпоширеніший шлях передачі – через кров, а саме при використанні інфікованої крові під час гемотрансфузії, незахищеному статевому акті, при використанні нестерилізованих медичних, косметологічних та стоматологічних інструментів, при вживанні ін’єкційних наркотичних речовин. Існує так званий «вертикальний» механізм передачі під час пологів від хворої матері до дитини (через грудне молоко не передається).
Сучасна медицина дозволяє чітко визначати хворобу та в багатьох випадках успішно лікувати її. Але найкращий варіант – не лікувати, а попереджати. Тому радимо подумати про щеплення.
Отримати всю необхідну інформацію ви можете у свого сімейного лікаря.
Сьогодні наші слова вдячності — тим, хто щодня турбується про жіноче здоров’я з ніжністю...
У відповідь на трагічні події, спричинені російською військовою агресією, починаючи з 2022 року орде...
6 липня відзначають Всесвітній день кардіолога — день, присвячений лікарям, які щодня рятують...
З 1.07.2025 р. без актуальних даних ваш профіль або профіль вашої дитини до 18 років буде неверифіко...
Глухота може бути як вродженою інвалідністю, так і наслідком різних факторів. Однією з причин є крас...
Щороку 25 червня країни світу відзначають цей день по9ирення інформації про сколіоз. Мета події &mda...
Всесвітній день вітіліго – це не просто дата в календарі, а справжнє свято підтримки, розумінн...
Синдром Драве — рідкісне генетичне захворювання, що проявляється у важкій формі епілепсії, яка...
Щороку 21 червня світ об’єднується, щоб привернути увагу до бічного аміотрофічного склерозу (Б...
Всесвітній день серповидноклітинної анемії (World Sickle Cell Day) – це день, присвячений підв...