Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | Збір комендантів військових частин, що охороняють українські АЕС
AA

Збір комендантів військових частин, що охороняють українські АЕС

1-2 березня на майданчику ЮУАЕС пройшов навчально-методичний збір комендантів військових підрозділів, що несуть охорону українських атомних станцій і інших особливо важливих об'єктів, де використовуються та зберігаються ядерні матеріали. За словами начальника управління штабу Головного управління з охорони важливих державних об'єктів Внутрішніх військ МВС України Олега Головінова, місце проведення заходу вибране не випадково. Військова частина №3044, що забезпечує охорону Южно-Української АЕС, упродовж декількох останніх років визнається кращим підрозділом у військах. Тому наказом командувача черговий збір комендантів, який організовується, як правило, раз на 3 роки, проведено на базі саме цієї частини. "Тут є можливість показати передовий досвід, той високий рівень, до якого ми усі прагнемо і який  тут є", - зазначив полковник Головінов.

Відмінною рисою цієї зустрічі було те, що вперше в ній взяли участь фахівці з фізичного захисту ядерних об'єктів НАЕК "Енергоатом", а також територіальних органів МВС і служби безпеки України. Усі учасники були одностайними в тому, що лише спільними зусиллями можна забезпечити надійну охорону та оборону особливо важливих об'єктів - атомних електростанцій.

Програма проведення збору передбачала обмін досвідом з питань фізичного захисту ядерних об'єктів, удосконалення інженерно-технічних засобів охорони, організації та узгодженості спільних дій при виникненні надзвичайних обставин на АЕС. Особливу увагу було приділено питанням запобігання актам ядерного тероризму.

Зі свого боку представники НАЕК "Енергоатом" доповіли, що на підставі Указу Президента України та Наказу Міністерства енергетики і вугільної промисловості в 2011 році в компанії затверджено "План протидії тероризму на атомних електростанціях"; у ході спеціальних навчань, які періодично проводяться на АЕС, відпрацьовується порядок дій у разі виникнення загрози здійснення теракту. Існує також комплекс попереджувальних заходів, мета яких - постійний моніторинг передумов можливого виникнення на АЕС кризових ситуацій, виявлення та своєчасне усунення причин і умов, які можуть сприяти здійсненню терористичних актів, мінімізація можливості їх скоєння. На даному етапі в усіх відокремлених підрозділах ведеться розробка інструкції щодо порядку дій у разі виникнення загрози терористичного акту проти АЕС.

У ході дводенної зустрічі учасники збору відвідали інструкторсько-методичні заняття, а також практичні тренування особового складу в/ч 3044.

 

Читайте також

Потужність дози радіоактивного випромінення на території Південноукраїнської міської територіальної громади станом на 05.05.2026

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Станом на 05 травня 2026 року потужність дози на території Південноукраїнської міської територіал...

ПАМ’ЯТАЄМО!

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Сьогодні минають другі роковини загибелі Захисника України, воїна нашої громади, командира стрілецьк...

УВАГА! 09.00 ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Схилімо голови у хвилині мовчання. Згадаймо всіх, хто віддав своє життя за нашу землю, за народ,...

Нагадуємо про вчасне косіння бур’яну та трави на прилеглих та закріплених територіях!

Інспекція з благоустрою Південноукраїнської міської територіальної громади

Інспекція з благоустрою звертається з проханням до  власників та користувачів земельних ділянок...

Інформаційно-пізнавальна година «Відкриваємо Європу разом». Костянтинівська бібліотека-філія

Управління молоді, спорту та культури Південноукраїнської міської ради

До Костянтинівської бібліотеки-філії завітали її постійні відвідувачі, щоб разом провести інформацій...