Res --> 1 Офіційний сайт міста Південноукраїнська | Година-реквієм « Сьогодні славить вся країна своїх синів » в міській бібліотеці для дітей
AA

Година-реквієм « Сьогодні славить вся країна своїх синів » в міській бібліотеці для дітей

14.02.2012 року в  дитячій бібліотеці проведена година-реквієм «Сьогодні славить вся країна своїх синів» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

 

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Безумовно, в першу чергу в цей день громадяни України вшановуватимуть своїх співвітчизників - учасників “афганської” війни. Минають роки з того часу, коли останній БТР розвідувального батальйону 201-ї дивізії з командувачем 40-ї окремої армії генералом Борисом ГРОМОВИМ перетнув афгансько-узбецький кордон поблизу містечка Термез. Майже 10 років тривала ця війна. З 1979 до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через її горнило.

 

 

3290 наших співвітчизників не повернулися з тієї війни, 62 - вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили у полон. Отримали поранення більш ніж вісім тисяч українців, 4.687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

Сьогодні у Збройних Силах України проходять службу офіцери і прапорщики, які брали участь в “афганській” війни. Їх бойовий досвід є цінним надбанням вітчизняної армії. Він застосовується при підготовці особового складу. Зараз колишні воїни-інтернаціоналісти служать майже в усіх ланках Збройних Сил, починаючи з військового відомства і закінчуючи частинами Збройних Сил.

Бої закінчились, а історія – вічна. Афганська війна в пам'яті людства ще буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдатів і слізьми матерів. Покоління, обпалене її вогнем, як ніхто засвоїло військові і моральніуроки тієї героїчної і трагічної афганської війни.

Читайте також

Ресурс для себе - розвиток для громади

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Південноукраїнської МТГ»

У сучасних реаліях психологічна стійкість є одним із найцінніших ресурсів людини. Саме вона допомага...

Оголошення аукціонe на продовження договору оренди з переважним правом чинних орендарів на приміщення

Управління житлово-комунального господарства Південноукраїнської міської ради

Увага! Управління житлово-комунального господарства Південноукраїнської міської ради повідомляє п...

Потужність дози радіоактивного випромінення на території Південноукраїнської міської територіальної громади станом на 22.07.2026

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Станом на 22 липня 2026 року потужність дози на території Південноукраїнської міської територіаль...

Інформація про надходження та використання бюджетних коштів Південноукраїнської міської територіальної громади за період з 01.07.2026 по 19.07.2026 року

Фінансове управління Південноукраїнської міської ради

За відповідний період до бюджету громади  надійшло доходів в сумі  98307,6 тис. грн., із н...

УВАГА! 09.00 ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

Ми зупиняємося на хвилину, щоб вшанувати пам’ять усіх, хто загинув внаслідок збройної агресії...

Міський голова Валерій Онуфрієнко провів виїзний особистий прийом громадян у селищі Костянтинівка

Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

21 липня 2026 року міський голова Валерій Онуфрієнко провів виїзний особистий прийом громадян у сели...