AA

ЮЖНОУКРАЇНСЬКИХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ АТЕСТОВАНО

Правоохоронці нашого міста, які успішно пройшли атестацію, у робочому порядку прийняли присягу та перешли на літні однострої поки що старого зразка.

На будівлі місцевих правоохоронців досі великими літерами написано: міліція, хоча по суті це вже не відповідає дійсності. З листопада минулого року набув чинності Закон України «Про національну поліцію», а з першого лютого і до середини березня усі охочі продовжувати службу в новій якості мали пройти атестацію.

У четвер, 14 квітня, зранку в найбільшому з приміщень будинку поліції (чи поки що міліції?), зібрався весь вільний від чергувань особовий склад. Юрій Мельников, який за тимчасовим штатним розписом є керівником Южноукраїнського відділення, вже декілька тижнів перебуває на лікарняному. Тому «командував парадом» підполковник поліції Михайло Пелех, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Южноукраїнського відділення Первомайського відділу поліції. Він провів стройовий огляд місцевих правоохоронців, привітав з успішним проходженням атестації. Принагідно  нагадав, що основне завдання поліцейських, це служіння суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидія злочинності та підтримання публічної безпеки. Після цього приступили до процедури складання присяги на вірність українському народу.

Друкований текст  було роздано кожному присутньому. Присягу промовляли вголос хором, повторюючи за командиром. Потім поліцейські засвідчили цю подію особистим підписом. Іменні аркуші долучать до особистих справ співробітників.

Як розповів «Контакту» підполковник Пелех, южноукраїнські правоохоронці, готуючись до атестації, хвилювалися, але під час тестування та співбесід показали хороші результати. Тільки троє з 53-х працівників не пройшли випробування. «Це дуже достойний відсоток», – сказав він.

Перевірка професійних здібностей проходила в Миколаєві в декілька етапів. Спочатку – тести на знання законодавства та нормативної бази, потім – на логіку та загальний розвиток. Зміст запитань відрізнявся, залежно від займаної посади та напрямку діяльності. В обох випадках треба було за 60 хвилин відповісти на 60 запитань(одне питання – один бал). Хто за результатами цих іспитів набрав у сумі менш ніж 50 балів, права на апеляцію вже не мав.

Крім того, керівний склад проходив ще й МЕТОД – спеціальний тест на порядність та благонадійність. Його ще називають ізраїльським. А декого, після співбесіди, атестаційна комісія посилала і на поліграф. Цікаво, що жодного з  южноукраїнських правоохоронців до перевірки на детекторі брехні не направили,  хоча дехто з них заявляв про готовність до такої процедури.

Під час бесіди з журналістами Михайло Пелех зауважив, що хотів би бачити як наші поліцейські присягають в урочистій обстановці, в білих сорочках та в новій формі на міській площі. Сподіваємося, так і буде. А поки що правоохоронці перейшли з зимового одягу старого зразка на літній однострій.

                                                                           Лариса МІНІНА

 

Читайте також