AA

ВІД ЄДИНОГО ВІКНА ДО ПРОЗОРОГО ОФІСУ

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) м.Южноукраїнська розширюється. В поточному році йому передаються нові функції, збільшується штат працівників, а також належить переселитися у більш просторе та зручне приміщення.

ЯК ПРАЦЮЄ ЦНАП

Зараз у Центрі силами чотирьох адміністраторів надається ціла низка адміністративних послуг, пов’язаних з діяльністю органів місцевого самоврядування. Це послуги юридичної служби: приватизація, постановка на квартирний облік, видача ордерів на житлові приміщення та інші. Це всі послуги служби в справах дітей, які проходять через опікунську раду. Це послуги, що надаються відділом архітектури та містобудування: виведення з житлового фонду, переведення з нежитлового в житловий, перепланування квартир, присвоєння поштових адрес. Це послуги відділу земельних відносин та екології: згода на розробку проектів землеустрою, техдокументації, погодження проектів тощо. Крім цього через ЦНАП приймаються документи до служб, які знаходяться в обласному центрі: СЕС, Держгірпромнагляд, Держ-                                       архбудінспекція.

Механізм надання послуг простий і зрозумілий. Якщо людина не знає, які документи їй потрібно надати для вирішення свого питання, вона може скористатися інформаційними картками та консультацією адміністратора. Спочатку відвідувачі здають до Центру відповідний пакет документів з заявою, а потім приходять за результатом. Терміни виконання послуг різні, вони визначені законодавчо. Для зручності клієнтів, про готовність їм повідомляють в телефонному режимі.

– Ми приймаємо документи, реєструємо та – за регламентом – не пізніше наступного дня передаємо виконавцю, – розповіла начальник ЦНАПу Оксана Вороніна.  – У нас ведеться лист проходження справи, в якому зазначається  дата та час передачі, щоб дотриматися законом визначених термінів. Коли бачимо, що термін підходить, але немає результату, адміністратор телефонує виконавцю. Якщо остаточний результат не готовий, надається проміжна відповідь, щоб людина не переживала. Єдина затримка в термінах може бути (це в законодавстві передбачено), коли рішення приймається колегіальним органом. Рада збирається один раз на місяць, виконком один, максимум – два. Можливо, процедурно людина не встигає на найближче засідання, строки можуть трошки відтерміновуватись.

ПОСЛУГ У ЦЕНТРІ СТАЄ БІЛЬШЕ

З першого січня набули чинності закони, прий- няті Верховною Радою наприкінці 2015 року, які вносять зміни до порядку державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, а також до реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. У зв’язку з цим повноваження по реєстрації переходять від органів юстиції до виконавчих органів міських рад. Але передбачений і певний перехідний період. 

Виконання функцій реєстрації очікується виконкомом орієнтовно з 1 квітня цього року, через необхідність дотримання визначеної законодавяої процедури щодо введення додаткових штатних одиниць та підключення до державних реєстрів, – пояснила керівник Центру Оксана Вороніна.  –  Згідно із законами, органи юстиції мають право до 30 квітня продовжувати здійснювати ці повноваження – для того, щоб не було перерви в наданні послуг, щоб не виникла напруга серед населення. Вони припинять повноваження, як тільки ми будемо готові.

Коло послуг буде розширюватись і надалі, але це буде проходити поетапно. З 1 березня до ЦНАПу мають передати повноваження видачі витягів з Держгеокадастру. Ще діє закон, прийнятий 10 грудня, згідно з яким з квітня до виконкомів переходять повноваження з реєстрації та зняття з місця проживання. Інші послуги, які надаються зараз міграційною службою (видача і обмін внутрішніх та закордонних паспортів), згідно з постановою Кабміну від 16 травня 2014 р., повинні були ще рік тому перейти до Центрів, але цього поки що не трапилось. Справа у відсутності механізмів, спеціальному обладнанні, в базах даних та реєстрах.

Як оптимісти, маємо надію, що в недалекому майбутньому ідея зручного отримання всіх адміністративних послуг в одному місці цілком можлива. Для цього бажано, щоб на державному рівні було спрощено процедуру, скорочено кількість  документів, та запрацювало електронне врядування.

ДО НОВОГО ПРИМІЩЕННЯ

Кілька років тому будівлю колишнього банку на вул. Дружби народів, 35-В  за кошти бюджету міста придбали у комунальну власність. Там планувалось за 1 млн. 300 тис. гривень (хоча сама будівля коштувала вдвічі менше) облаштувати залу для урочистих церемоній одружень, але затія не вдалася. Споруда так і залишилася стояти в непривабливому вигляді.

Зараз за дорученням міського голови Віктора Пароконного ведеться робота із оцінки вартості майбутнього ремонту порожніх приміщень та облаштування будівлі під центр надання адміністративних послуг. Готується проект рішення щодо змін до бюджету, щоб виділити гроші на ремонт. За попередніми даними, ця сума буде в 6-8 разів меншою, ніж передбачалося витратити на ДРАЦС.

Оскільки там був банк, який теж працював з клієнтами, для ЦНАПу не потребується великих перепланувань. Хіба що гіпсокартонна перегородка, щоб  відокремити кімнату для обробки та зберігання документів. Великі вікна та внутрішня відкрита зона, зручна для прийому відвідувачів, відповідають сучасним стандартам.

Як повідомила Оксана Вороніна, новий і прозорий офіс центру надання адміністративних послуг відкриє свої двері орієтовно у червні поточного року.

Лариса МІНІНА

Читайте також