AA

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДІАЛОГУ

Нові можливості діалогу в он лайн режимі між владою та громадою з’явилися з початку цього року. На офіційному веб-сайті міста, який нещодавно прошов реконструкцію, южноукраїнцям стали доступні нові форми комунікації. На головній сторінці міського Інтернет-ресурсу в розділі «Зв’язок з громадськістю» згідно зі змінами, прийнятими до Закону України «Про звернення громадян», діють дві нові функції. Це «Електронні звернення» та «Електронні петиції».

ЕЛЕКТРОННІ ЗВЕРНЕННЯ

Для того, щоб залишити електронне звернення, треба заповнити спеціальну форму, розміщену на сайті. Крім прізвища, імені та по-батькові, статі і домашньої адреси, пропонується вказати свій соціальний статус і до якої з перерахованих категорій населення ви відноситесь. За бажанням можна написати контактний номер телефону та обов’язково – e-mail. У спеціальному вікні викладіть суть проблеми або питання до міського голови чи іншої посадової особи. А відповідь отримаєте на надану адресу електронної пошти в місячний термін. Заповнюючи рядки електронного звернення, не забудьте пройти маленький тест, який доводить, що ви людина, а не робот.

Як повідомила редакції головний спеціаліст відділу звернень громадян, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Оксана Подвисоцька, у січні на офіційний сайт надійшло два електронних звернення від громадян: про вивезення сміття та перейменування вулиць.

ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

Для створення колективного звернення або електронної петиції, треба пройти авторизацію (реєстрацію), тобто заповнити всі запропоновані рядки так, як це вже роблять на сайтах Президента та Кабміну. Хоча нововведення на офіційному веб-ресурсі нашого міста діють вже з початку січня, на даний момент створених петицій ще нема. Коли вони з’являться, у відповідному розділі кожен зацікавлений зможе простежити, скільки підписів та за скільки днів надійшло за дану пропозицію.

Зараз для того, щоб колективне звернення громадян отримало відповідне реагування, згідно з перехідними положеннями Закону, треба зібрати 100 «лайків» за три місяці. Терміни та кількість електронних підписів можуть бути відкориговані, якщо депутати приймуть відповідні зміни до Статуту територіальної громади Южноукраїнська. Розглянути питання заплановано 28 січня на черговій п’ятій сесії міської ради.     

Функції електронних звернень та електронних петицій поки що працюють у тестовому режимі. Відправляти їх вже можна, але якщо хтось помітить якісь незручності і висловить  свої зауваження щодо роботи сайту, фахівці кажуть, будуть вдячні.        

ДРУЖНІЙ РЕСУРС «КОНТАКТ»

До редакції звертались наші читачі, які вже заходили на оновлений офіційний веб-сайт міста, але не змогли в рубриці «Дружні ресурси» відкрити посилання на газету міської ради «Контакт». У зв’язку з цим, повідомляємо, що тимчасові незручності пов’язані з реконструкцією зовнішньої та внутрішньої структури Інтернет-ресурсу. 

Як повідомили у відділі звернень громадян, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації апарату Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету, наступного тижня всі сторінки сайту мають запрацювати. Тоді мешканці, натиснувши на іконку «Контакт», зможуть, як і раніше, знайомитися зі змістом останніх випусків і  архівних номерів газети.                                      

Лариса Мініна

Читайте також