AA

Звіт про виконану роботу відповідно до Плану проведення спільних заходів щодо протидії незаконному функціонуванню грального бізнесу на території м.Южноукраїнська на 2018 рік

У грудні 2017 року управлінням з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради було розроблено план проведення спільних заходів  щодо протидії незаконному функціонуванню грального бізнесу на території м.Южноукраїнська  на  2018 рік (далі – План).

До основних виконавців заходів, передбачених у Плані, відносяться Южноукраїнське відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, управління з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради, служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради, Южноукраїнський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління освіти Южноукраїнської міської ради та управління економічного розвитку Южноукраїнської міської ради.

 На виконання заходів щодо протидії незаконному функціонуванню грального бізнесу на території м. Южноукраїнська протягом 2018 року службою у справах дітей Южноукраїнської міської ради спільно з співробітниками Южноукраїнського відділення поліції був розроблений графік проведення рейдів щодо недопущення перебування дітей на вулицях та розважальних закладах міста в нічний час.

Під час відвідування сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, проводились профілактичні бесіди з батьками та дітьми щодо негативного впливу  грального бізнесу на дітей.

Працівники служби у справах дітей приймають  активну участь у проведенні профілактичних оглядів серед учнів «групи ризику» та радах профілактики в учбових закладах міста. Протягом вищезазначених заходів проводяться індивідуальні профілактичні бесіди з дітьми, схильними до скоєння правопорушень, та їх батьками, а також ведеться роз’яснювальна робота щодо пагубного впливу діяльності гральних закладів та інтерактивних клубів.

Представниками Южноукраїнського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводять профілактично-роз’яснювальну роботу щодо негативного впливу грального бізнесу на розвиток особистості. Така робота проводиться фахівцями Центру за потребою та індивідуально в межах загальної соціальної роботи. На теперішній час осіб, які мають залежність від грального бізнесу на обліку Центру не перебуває. Повідомлень щодо дітей, які схильні до участі в незаконних азартних іграх чи відвідують гральні заклади до Центру не надходили.

Спеціалістами управління освіти Южноукраїнської міської ради спільно з соціальними педагогами загальноосвітніх закладів міста проводиться постійна профілактична робота із учнями загальноосвітніх закладів та їх батьками. Питання щодо протидії незаконному функціонуванню грального бізнесу включено до тематики класних годин та батьківських зборів та розглядаються під час їх проведення.

Протягом поточного року співробітниками Южноукраїнського відділення Первомайського відділу поліції ГУ НП  в Миколаївській області  було проведено 8 рейдів щодо протидії незаконному функціонуванню грального бізнесу, під час яких здійснювались перевірки дозвільних документів на право розміщення та функціонування інтерактивних клубів.

Також на території м.Южноукраїнська виявлено функціонування 13 гральних закладів. Нижче наведено назву об’єкту та адресу розташування грального закладу:

 1. Національна лотерея «Золотой кубок» - вул.. Миру, 9/2;
 2. Космолот «Чемпион среди лото»  - вул. Миру, 9;
 3. Національна лотерея «Золотой кубок» - вул.. Миру, 14/1;
 4. Національна лотерея «Золотой кубок» - вул.. Дружби народів, 36/1;
 5. Національна лотерея «Золотой кубок» - пр. Незалежності, 23б;
 6. Національна лотерея «Золотой кубок» - пр. Незалежності, 26П;
 7. Суперлото «Твоя перемога» - пр.. Незалежності, 24а;
 8. «Лото Золото» - пр.. Незалежності, 31;
 9. Державна лотерея «Лото Маркет» - пр.. Незалежності, 31;
 10. «Фаворит спорт» - пр.. Незалежності, 31;
 11. Суперлото «Твоя перемога» - пр.. Незалежності, 31;
 12. «Інтернет-клуб» – б-р Шевченко, 8
 13. «Лото Золото» - пр.. Незалежності, 2.

Виходячи з положення пункту 1 статті 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на договірній і податковій основі та на засадах підконтрольності у межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування законом.

При цьому, відповідно до статті 6 Господарського кодексу України, загальними принципами господарювання в Україні є, в тому числі, заборона незаконного втручання органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини.

До того ж, пунктом 4 статті 23 Господарського кодексу України забороняється незаконне втручання органів та посадових осіб місцевого самоврядування у господарську діяльність суб’єктів господарювання. А також, не допускається видання правових актів органів місцевого самоврядування, якими встановлюються не передбачені законом обмеження щодо обігу окремих видів товарів (послуг) на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Законами України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76-VIII та «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» № 71-VIII встановлено мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України).

Зокрема, відповідно до п.3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

03 листопада 2016 року Верховною радою України прийнято Закон України «Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», яким продовжено мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання контролюючими органами.

Тому, лише у  випадку надходження інформації про порушення Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» слідчим відділом Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області буде здійснена перевірка правомірності функціонування зазначених ігрових автоматів, а у разі відсутності дозволу – припинено їх функціонування.

Для отримання інформації від населення та її оперативного відпрацювання начальником відділу взаємодії з правоохоронними органами УНС ВПО було організовано особистий прийом громадян та забезпечено функціонування гарячої телефонної лінії  з метою виявлення  можливих місць незаконного розташування ігрових залів та віртуальних казино на території міста. Вся отримана інформація була передана до Южноукраїнського відділення поліції для врахування в роботі та відпрацювання.

З метою подальшого забезпечення ефективної протидії гральному бізнесу на території міста Южноукраїнська планується затвердження плану проведення спільних заходів  щодо протидії незаконному функціонуванню грального бізнесу на території міста  на  2019 рік, а також, згідно розпорядження Южноукраїнського міського голови №64-р від 14.05.2018 «Про створення робочої групи для посилення контролю щодо протидії гральному бізнесу на території м. Южноукраїнська», планується залучати членів робочої групи до оперативно-профілактичних заходів, запланованих Южноукраїнським відділенням поліції Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області у 2019 році для посилення контролю щодо протидії гральному бізнесу на території м.Южноукраїнська.

 

 

Читайте також

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами інформує

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

23 травня 2019 старші інспектори відділу взаємодії з правоохоронними органами управління з питань на...

Укуси членистоногих

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Лісовий кліщ Маленький паразит, який перено­сить віруси кліщового енцефаліту — небезпеч...

Укуси комах

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Після укусу бджолами, джмелями, шершнями виникає місцева або загальна реакція. Місцева реакція: силь...

Обережно - змії!

Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

 На території нашої країни можливі укуси звичайної та степової гадюки. Вужеві вважаються умовно...