AA

Зустріч з безробітними громадянами передпенсійного віку

В Южноукраїнській міській філії Миколаївського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар для осіб старше 50 років, в якому прийняли участь 13 зареєстрованих безробітних. До семінару була залучена представник Пенсійного фонду України, а саме, головний спеціаліст Южноукраїнського відділу обслуговування громадян Южноукраїнського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області Анастасія Сергіївна Цушко.

На початку заходу представником Пенсійного Фонду було надано роз’яснення щодо основних положень пенсійного законодавства, порядку призначення пенсії, її залежності від страхового стажу та заробітної плати. Ці положення цікавлять всіх громадян взагалі, та в першу чергу осіб перед пенсійного віку. В ході обговорення фахівцю було надано багато запитань, на які вона надала вичерпні відповіді.

Наступним обговоренням було питання реорганізації органів Пенсійного Фонду України. Метою реорганізації є покращення якості управління в пенсійній системі. Внутрішня реорганізація відомства не вплине негативно на якість обслуговування. Навпаки, зазначені зміни передбачають розширення мережі пенсійних точок обслуговування  громадян.

Ще Анастасія Цушко повідомила про створення порталу електронних послуг Пенсійного Фонду України.  Створивши свій електронний кабінет, людина може отримати 15 із 30 видів послуг, що надає Фонд.

Наприклад, застрахована особа може дізнатись про свій страховий стаж, а пенсіонер-побачити розмір пенсії та як її обчислено. Окрім того, запроваджено новий сервіс щомісячного отримання СМС з інформацією про зарахування певного місяця роботи до страхового стажу та про сплату/несплату роботодавцем єдиного соцвнеску. А за допомогою QR-коду через веб-портал можна отримати форму ОК-5, довідки про розмір пенсії тощо. Щоб стати повноцінним користувачем цього ресурсу, треба звернутись в найближче відділення Пенсійного фонду і написати заяву.

Анастасія Сергіївна зауважила, що є ще послуги, отримати які можна тільки за умови особистого звернення в сервісний центр Фонду. Наприклад, подати заяву щодо призначення, поновлення пенсії чи про переведення її виплати за новим місцем проживання. Але технології не стоять на місці, і можливо, що в разі запровадження електронної трудової книжки та сервісів ідентифікації, і ці пенсійні питання можна буде вирішити дистанційно.

 

 

Читайте також

Відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення міста Южноукраїнська

Южноукраїнська міська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

Днями за ініціативи Южноукраїнської міської філії Миколаївського ОЦЗ відбулося засідання координацій...