AA

Заходи попередження невиробничого травматизму

Станом на 01.09.2020 у місті Южноукраїнську сталося 839 нещасних випадків невиробничого характеру, що на 28,1 % менше у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року (1166).

Найбільша кількість випадків 377 або 44,9% від загальної кількості трапилася внаслідок випадкової дії неживих механічних сил, 343 або 40,9 % - внаслідок падіння.

Основою профілактики травматизму є з'ясування причин, обставин і умов походження нещасного випадку.

Останнім часом застосовуються нові види палива, струм великої напруги, дрібні електроприлади, що мають велику швидкість обертання, нові матеріали для оздоблення приміщень та хімічні побутові засоби. Все це слід контролювати засобами безпеки, бо інакше можуть виникнути нещасні випадки і травми.

Психологічно людина звикає до навколишніх умов, а це призводить до притуплення почуття небезпеки, виникає зневажливе ставлення до правил і порад, які містяться в інструкціях до побутових приладів, механізмів, іграшок тощо.

Вид побутового травматизму залежить від віку. Діти молодшого віку заковтують дрібні предмети, які можуть потрапити не в стравохід, а дихальні шляхи і викликати задуху, стягують каструлі з окропом, падають в незакриті ями, погреби, колодязі. Єдиний засіб запобігти таким нещасним випадкам - постійний нагляд.

Діти дошкільного та шкільного віку отримують переломи й травми від падіння з висоти, поранення при грі з вибухо- та пожежонебезпечними речовинами. Окрему групу становлять травми осіб літнього віку. Показники частоти травм у цій групі різко зростають після 65 років. Люди літнього віку нерідко ослаблені хворобами, мають знижений зір і слух, погано координують свої рухи.

Але наявні види шкідливих та небезпечних факторів, які впливають на людину, з часом поповнюються новими.

Побутовий травматизм через свою високу частоту і тяжкість, економічну шкоду для народного господарства, фізичні страждання, складну організацію лікування має велике соціальне значення.

Будьте обережними у побуті, не ризикуйте своїм життям!

 

 

Читайте також

Шановні роботодавці!

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради доводить до Ваш...

Про наслідки та відповідальність громадян за неповну та недостовірну інформацію при оформленні соціальних допомог та житлової субсидії

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

Шановні мешканці міста! При зверненні до департаменту соціальних питань та охорони здоров’я...

Постанова КМУ від 28 жовтня 2020 р. N 1035 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України"

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

  ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 28 жовтня 2020 р. N 1035 "Про внесення...