ЮУАЕС готується до місії МАГАТЕ з перевірки аспектів безпеки продовження експлуатації (SALTО)

На Южно-Українській АЕС 27-28 квітня пройшов семінар з підготовки до SALTО - експертної місії МАГАТЕ з перевірки аспектів безпеки продовження експлуатації. На енергоблоці №3 ЮУАЕС місія  SALTО пройде 2018 року.

Строк проектної експлуатації третього южно-українського енергоблока завершиться 2020 року. У рамках його підготовки до роботи в надпроектний період для приведення блока у відповідність до сучасних вимог безпеки тут реалізується великий обсяг робіт з обстеження, заміни, реконструкції та модернізації обладнання. У цьому процесі широко застосовується досвід, накопичений під час виконання аналогічних заходів на блоках №1 і №2, експлуатацію яких рішенням колегії ДІЯРУ продовжено відповідно до  2023-го та 2025 року.

«Більшість експлуатуючих організацій рухається шляхом продовження експлуатації, - підкреслив керівник команди експертів МАГАТЕ, яка прибула на ЮУАЕС для проведення семінару, Олексій Поляков. - Це абсолютно технічно обґрунтовано, тому що запаси консерватизму, які було закладено в 60-і та 70-і роки, досить великі. І єдина сфера уваги МАГАТЕ в цій області - переконатися, що роботи з продовження експлуатації забезпечують подальшу безпечну експлуатацію АЕС».

У семінарі на Южно-Українській АЕС взяли участь співробітники дирекції НАЕК «Енергоатом», фахівці вітчизняних атомних станцій, Держінспекції ядерного регулювання,  а також представники регулюючих органів, експлуатуючих компаній і атомних станцій Вірменії, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Казахстану та Румунії. До візиту на ЮУАЕС вони брали участь у триденному семінарі в Києві, основну увагу на якому було приділено положенням міжнародних стандартів щодо аспектів безпеки продовження експлуатації.

Під час діалогу на южно-українському майданчику основний акцент було зроблено на методологію проведення місії SALTО. При цьому представники МАГАТЕ підкреслили, що до складу команди SALTО входять експерти, які мають досвід не лише виконання робіт з підготовки до надпроектної експлуатації, а й проходження експертних місій МАГАТЕ та участі як перевіряючих у таких місіях. Таким чином Южно-Українська АЕС отримає унікальний шанс порівняти свою діяльність із тим, що робиться в світі.

ЮУАЕС першою серед вітчизняних атомних станцій пройде місію SALTО за новими, переглянутими на початку нинішнього десятиліття підходам. За словами Олексія Полякова, організований у останні дні квітня семінар належить до освітніх заходів. Наступним етапом стане попередній візит на южно-український майданчик керівника майбутньої місії SALTО. Він відбудеться в липні цього року. Тоді ж буде представлено обсяг перевірки, методологію, графік і членів команди.

 

 

 

 

 

 

Читайте також

У рамках святкування Дня людини похилого віку пенсіонери-атомники отримають допомогу від Ради ветеранів ВП ЮУАЕС

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

1 жовтня в Раді ветеранів ВП ЮУАЕС стартувала акція, під час якої 355 учасників війни, пенсіоне...

По закінченні середнього планово-попереджувального ремонту перший енергоблок Южно-Української АЕС підключено до енергосистеми України

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

2 жовтня 2018 року о 21 год 48 хв по закінченні середнього планово-попереджувального ремонту перший...

На южно-українському майданчику завершено програму оглядових курсів для фахівців структурних підрозділів Енергоатома на 2018 рік

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

Остання цього року група фахівців дирекції НАЕК «Енергоатом» знайомилася з Южно-Українсь...

Фахівці ЮУАЕС взяли участь у відкритому обговоренні проектів тарифів на вироблену АЕС України електричну та теплову енергію на 2019 рік і проекту інвестпрограми АЕС на 2019 рік

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

Фахівці Южно-Українського енергокомплексу взяли участь у відкритому обговоренні проектів тарифів на...

Школярі з міста-супутника ЮУАЕС стали призерами конкурсу «Енергоатом»: з чистою енергією в майбутнє»

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

Троє талановитих школярів з міста-супутника ЮУАЕС стали призерами дитячо-юнацького конкурсу «Е...