Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Визначення вартості, оцінка майна боржника
AA

Визначення вартості, оцінка майна боржника

Нова редакція Закону України «Про виконавче провадження» значно підвищила ефективність здійснення виконавчого провадження та прискорила терміни виконання рішень на користь стягувачів. Так, визначення вартості майна боржника здійснюється за взаємною згодою сторонами виконавчого провадження.

У разі якщо сторони виконавчого провадження, а також заставодержатель у 10-денний строк з дня винесення виконавцем постанови про арешт майна боржника не досягли згоди щодо вартості майна та письмово не повідомили виконавця про визначену ними вартість майна, виконавець самостійно визначає вартість майна боржника.

Звіт про оцінку майна має бути складений не раніше дати винесення постанови про арешт такого майна.

У разі якщо сторони виконавчого провадження не дійшли згоди щодо визначення вартості майна, визначення вартості майна боржника здійснюється виконавцем за ринковими цінами, що діють на день визначення вартості майна.

Для проведення оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден виконавець залучає суб’єкта оціночної діяльності - суб’єкта господарювання.

У разі якщо визначити вартість майна (окремих предметів) складно, виконавець має право залучити суб’єкта оціночної діяльності - суб’єкта господарювання для проведення оцінки майна.

Виконавець повідомляє про результати визначення вартості чи оцінки майна сторонам не пізніше наступного робочого дня після дня визначення вартості чи отримання звіту про оцінку. У разі якщо сторони не згодні з результатами визначення вартості чи оцінки майна, вони мають право оскаржити їх у судовому порядку в 10-денний строк з дня отримання відповідного повідомлення. Сторона вважається ознайомленою з результатами визначення вартості чи оцінки арештованого майна, якщо їй надіслано повідомлення про результати визначення вартості чи оцінки майна за адресою, зазначеною у виконавчому документі, або за місцем фактичного проживання чи перебування такої сторони, достовірно встановленим виконавцем.

Оскарження в судовому порядку результатів визначення вартості чи оцінки майна не зупиняє передачі майна на реалізацію, крім випадків зупинення передачі майна на реалізацію судом.

Звіт про оцінку майна у виконавчому провадженні є дійсним протягом шести місяців з дня його підписання суб’єктом оціночної діяльності - суб’єктом господарювання. Після закінчення цього строку оцінка майна проводиться повторно.

Якщо строк дійсності звіту про оцінку майна закінчився після передачі майна на реалізацію, повторна оцінка такого майна не проводиться.

 

Читайте також

Щодо обмеження комерційного ввезення собак з України до Канади

Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області...

Сторони виконавчого провадження

Южноукраїнський міський відділ ДВС ГТУЮ у Миколаївській обл.

Основними учасниками виконавчого провадження є сторони. Поняття сторін виконавчого провадження ви...

Аліменти на дитину у 2017 року

Южноукраїнський міський відділ ДВС ГТУЮ у Миколаївській обл.

Згідно прийнятого 17 травня 2017 року Закону України «Про внесення змін до деяких за...

Строки виконавчого провадження

Южноукраїнський міський відділ ДВС ГТУЮ у Миколаївській обл.

Статтею 11 Закону України «Про виконавче провадження», визначено, що строки у виконавчом...

Порядок стягнення аліментів

Южноукраїнський міський відділ ДВС ГТУЮ у Миколаївській обл.

Більшість людей вважає, що стягнення аліментів на дитину відбувається тільки за рішенням суду і лише...