Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу про державну програму протезування
Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу...
Res --> 1
Управління соціального захисту населення, охорони здоров'я та праці Южноукраїнської міської ради, на численні звернення суб'єктів підприємницької діяльності стосовно роботи в місті «робочої групи» з питання укладання трудових договорів та оплати праці найманим працівникам, повідомляє про можливі незаконні дії «псевдо інспекторів» з питань праці.
Як стало відомо, в одній із областей України суттєво збільшилась кількість незаконних дій шахраїв, які, під видом «робочих груп», нібито перевіряють в місцях здійснення торгівлі питання укладання трудових договорів та оплати праці найманим працівникам та під загрозою великих штрафів вимагають у підприємців гроші.
З метою попередження випадків подібних шахрайських дій місцева влада звернулася до Головного управління Держпраці, на що отримала офіційне роз’яснення: «Роботодавець (юридична особа або фізична особа-підприємець) має право вимагати у осіб, що прийшли нібито для здійснення перевірки, відрекомендуватися та пред'явити службові посвідчення, направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця та підставу для проведення перевірки (звернення, доручення, лист УПФУ, УФСУ, ухвала суду тощо). Переписати дані службових посвідчень (П. І. Б., посаду, орган, який представляє, номер посвідчення, дату видачі, термін дії) на окремий аркуш паперу, при відмові – викликати поліцію для з'ясування осіб, що прибули з метою нібито проведення перевірки та їх повноважень. Необхідність наявності зазначених документів та обов'язок їх пред'явлення передбачені ст.5 Закону України від 05.04.2007 №877 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та п.4 чинного на цей час Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 02.07.2012 №390. Співробітники Держпраці, що не мають належним чином оформлених службових посвідчень та інших документів, не мають права брати участь у перевірках роботодавців. Суб'єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки до здійснення перевірки, якщо вони не пред'явили вказаних документів. Також нагадуємо, що відповідно до п.1 п.6 Положення про Державну службу України з питань праці, Держпраці має право залучати спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади, вчених, представників інститутів громадянського суспільства тощо. У разі виникнення підозри Ви можете звернутися телефоном за підтвердженням повноважень державного інспектора з питань праці на номер приймальні начальника Управління з питань праці Головного управління Держпраці у відповідній області.»
Отже, підсумовуючи вищевикладене, ще раз наголошуємо на обов’язкових діях роботодавця у разі його перевірки інспекторами з питань праці, а також на недопущення з його боку порушень трудового законодавства.
Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу...
Національна соціальна сервісна служба запрошує волонтерів взяти участь в опитуванні, щоб поділитися...
Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX розм...
На 83 підприємствах, установах та організаціях Южноукраїнської міської територіальної громади укладе...
Дискримінація за віком (ейджизм) донедавна була досить поширеним явищем в Україні. Зокрема, під час...
Так, подати заяву на soc.gov.ua можуть усі, хто пройде оцінювання повсякденного функціонув...
Головним чинником збільшення пенсій є офіційна робота та своєчасна сплата єдиного соціального внеску...
Мікроклімат середовища суттєво впливає на стан організму людини, її працездатність протягом робочого...
Громадяни звертаючись до органів соціального захисту населення за призначенням державних соціальних...