Засідання опікунської ради з питань захисту прав повнолітніх осіб
20 грудня 2024 під головуванням голови опікунської ради Валерія ОНУФРІЄНКА за участю інших членів оп...
Res --> 1
Колективний договір є основний документ, що об’єднує в собі права, обов’язки, соціальні гарантії роботодавця і найманих працівників.
Колективні договори повинні укладатися на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.
У колективних договорах встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин. Зокрема, ці зобов'язання стосуються змін в організації виробництва і праці; забезпечення продуктивної зайнятості; нормування і оплати праці; встановлення гарантій, компенсацій, пільг; режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку; умов і охорони праці. Рекомендується включати положення щодо надання додаткових пільг та гарантій працівникам підприємств за рахунок власних коштів, які працюють або працювали до виходу на пенсію на даному підприємстві.
Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства, незалежно від того, чи є вони членами профспілки. Але одночасно вони є обов'язковими як для всіх працюючих, так і для власника чи уповноваженого ним органу.
Підписаний сторонами колективний договір підлягає повідомній реєстрації відповідно до Положення про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 115 від 13.02.2013. Повідомна реєстрація колективних договорів проводиться з метою забезпечення можливості для врахування їх умов під час розгляду трудових спорів, що можуть виникнути за результатами застосування норм колективних договорів уповноваженими на те органами, і засвідчує автентичність примірників і копії, поданих на реєстрацію.
Відповідно до ст.17, ст.18 «Про колективні договори і угоди» за ухилення від участі у переговорах щодо укладання колективного договору, навмисне порушення строків переговорів законодавством передбачено адміністративну та дисциплінарну відповідальність сторін.
Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради рекомендує підприємствам, на яких укладено довгострокові колективні договори, внести зміни та доповнення до них у зв’язку зі змінами, які стались в законодавстві України. Підприємствам, на яких не укладались колективні договори пропонується розпочати двосторонні переговори щодо їх укладання.
За довідками звертатись до управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради, бульвар Цвіточний 4, кабінет №25, т. 5-55-27.
20 грудня 2024 під головуванням голови опікунської ради Валерія ОНУФРІЄНКА за участю інших членів оп...
Реабілітація дітей з інвалідністю – це відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей...
13 грудня 2024 року під головуванням головуванням заступника міського голови з питань діяльності вик...
Кібернасильство все частіше стає частиною домашнього насильства. Партнер/ка, зокрема колишній/я, або...
11.12.2024 відбулося засідання координаційного комітету з питань безпечної життєдіяльності населення...
11.12.2024 року, за ініціативи управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради...
За інформацією Вознесенської філії Миколаївського обласного центру зайнятості, у Товаристві з обмеже...
Південноукраїнська міська організація інвалідів минулого тижня відзначила одразу три свята – М...
В управлінні соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради з 09.12.2024 по 27.12.20...
Співпраця з громадською організацією «Десяте квітня»...