Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Убережіть себе та своїх близьких!
AA

Убережіть себе та своїх близьких!

Ми звикли вважати, що рабство залишилося в далекому минулому людства. Але, на жаль, це жахливе явище існує й у сучасному світі. Хоч рабство вважається одним з найтяжчих видів приниження людської гідності та всюди є забороненим, мільйони людей продовжують жити як раби або в умовах, що наближені до рабських. Рабством на сьогоднішній день вважається примусова та дитяча праця, примусові шлюби, сексуальна експлуатація, торгівля людьми, залучення дітей до участі в збройних конфліктах, примусове вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність тощо

Першою в світі міжнародною угодою, яка засудила рабство, була Декларація, прийнята у 1815 році на Віденському конгресі. Метою документу було припинення торгівлі людьми в регіоні Атлантики, звільнення рабів в колоніях, що належали країнам Європи та в США.

Попередниця ООН — Ліга Націй — приділяла багато уваги явищу рабства, а після Першої світової війни ця проблема була серед найактуальніших. Прийнята організацією Конвенція про рабство хоч і поставила це явище поза законом, але не передбачала ні механізму дії, ні міжнародного органу, який міг би розглядати порушення. До кінця 30-х років XX століття було також прийнято ряд міжнародних документів стосовно заборони торгівлі жінками для проституції. Цей злочин у Конвенції про рабство раніше не був прописаний.

З часу свого утворення Організація Об’єднаних Націй продовжила роботу по скасуванню рабства. В січні 1947 року Комісія з прав людини, яку очолювала Елеонора Рузвельт, розпочала працювати над історичним документом. Через численні розбіжності в поглядах між делегатами точилися нескінченні суперечки. Після двох років засідань, внесення кількасот поправок та більш ніж тисячі голосувань, Комісія виробила документ, в якому перелічено всі права, що мають чоловіки та жінки на нашій планеті. Загальну декларацію з прав людини, 4 стаття якої проголошує заборону рабства в усіх його видах, було прийнято 10 грудня 1948 року.

2 грудня 1949 року на сесії Генасамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами. Відтоді 2 грудня щорічно в усьому світі прийнято відзначати як Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Цей день покликаний привертати увагу населення до злочинів сучасного рабства, адже в повсякденному житті ми не часто згадуємо про цю проблему.

За підрахунками ООН, близько 40 мільйонів людей знаходяться в сучасному рабстві, в тому числі 25 мільйонів — працюють примусово. Кожною четвертою жертвою рабства в сучасному світі є дитина.

Щороку 2 мільйони людей нелегально перевозять за кордон для продажу. Більшість з них — жінки, яким обіцяли кар’єру в модельному бізнесі, а натомість примушують до проституції або тяжкої праці на підпільних підприємствах. До трудового рабства часто потрапляють і чоловіки.

Україна займає місце в першій половині антирейтингу по розповсюдженню сучасного рабства. За 10 місяців 2023 року поліцейські задокументували 116 фактів торгівлі людьми;

▪️ 65 торговців людьми отримали статус підозрюваних ;

▪️ від торгівлі людьми постраждали 37 чоловіків, 27 жінок і 16 дітей.

Як відомо, торгівля людьми може набувати різних форм. Серед них – сексуальна експлуатація, трудове рабство, продаж дитини, примусове вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність тощо.

Міжнародний день боротьби за скасування рабства дозволяє поповнити свої знання про те, як запобігти потраплянню в рабство, на що слід звертати увагу в разі працевлаштування за кордоном.

Також дуже важливо знати, як допомогти людям, що потрапили в неволю, якщо раптом доведеться стати свідком такої ситуації.

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради наголошує, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, неважливо якого віку, віросповідання, чи статі.

УБЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ, БУДЬТЕ ПОІНФОРМОВАНІ.

527.org.ua – електронні консультації

527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

Читайте також

Подяка

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради виражає велику подяку депутату...

Українці, які отримали протези за кордоном, можуть обслуговувати й ремонтувати їх в Україні безоплатно

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Українці, які отримали протези за кордоном, можуть обслуговувати й ремонтувати їх в Україні безоплат...

Пільги сім’ям загиблого (померлого) ветерана війни та членам сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці україни

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного п...

До уваги військовослужбовців!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради інформує. 07.02.2024 прийня...