Профспілки проти гендерного насильства: 16 днів активізму!
Федерація профспілок України підтримує у цей важливий час для об'єднання зусиль, спрямованих на...
Res --> 1
Якщо людина хоче працювати віддалено, вона може це робити, знайшовши роботодавця та підписавши контракт. Така робота дозволяє вибрати графік та виконувати роботу по факту.
Трудовий договір з нефіксованим робочим часом (фріланс) – це документ, який фіксує особливий вид стосунків між роботодавцем та робітником. За ним не встановлюється фіксований час. При цьому працівник надає послуги не на постійній основі, а за потребою роботодавця. Він повинен обов’язково дотримуватись режиму праці, передбачених ст.21-1 «Кодексу законів про працю України» (далі КЗпПУ).
В які дні, скільки і як буде працювати фахівець визначає керівник, погоджуючи своє рішення та враховуючи вихідні, святкові дні. Також, прописується обсяг задач при укладанні угоди зі спеціалістами різних професій.
Увага! Контракт укладається, якщо режим робочого дня відрізняється від загальних правил. У цьому випадку потрібно укладати додаткову угоду, в якій буде прописано режим робочого дня та час відпочинку.
Для укладання контракту громадянин надає документи, підтверджуючи особу (паспорт, водійське посвідчення). Додатково надається трудова книжка (за наявності). За вимогами керівника документи про освіту (про підвищення кваліфікації, дозволи на підключення до електромережі, на небезпечних об'єктах), додаткові відомості про здоров'я, військово-облікові.
Укладається угода у письмовій формі. Допускаються інші варіанти. Найманий робітник не допускається до роботи при відсутності розпорядження про прийняття на роботу або власник бізнесу не повідомив у Центральний орган виконавчої влади, що опікується питаннями реалізації Державної політики, адміністрування, єдиного внеску на загальнообов'язкове держстрахування.
Увага! Якщо у працівника проблеми зі здоров'ям, то угода не укладається. Виключення стосуються особливого стану в країні (ст.2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану») формат співпраці визначається сторонами.
Обов'язковими умовами, які мають бути зафіксовані у трудовому договорі із нефіксованим робочим часом, є:
Водночас під час воєнного стану форма трудового договору може бути довільною — її визначають за взаємною згодою (згідно з Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»). Однак, для того щоб уникнути розбіжностей та у разі трудового спору краще укладати трудовий договір письмовій формі.
За матеріалами сайту «Кадровик-01».
Федерація профспілок України підтримує у цей важливий час для об'єднання зусиль, спрямованих на...
Лише ті, хто пережив насильство, знають, що відчуває людина, яка пережила такі важкі події та опинил...
22 листопада у виконавчому комітеті Південноукраїнської міської ради відбулася зустріч з волонт...
22.11.2024 року, за ініціативи управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради...
Управлінням соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради проведена організаційна р...
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради надає роз'яснення щодо...
Саме з цього дня стартує «Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» Біла с...
Український ветеранський фонд запустив інформаційну кампанію, щоб нагадати — кожен ветеран зас...
Щороку 20 листопада в день річниці прийняття Конвенції про права дитини Україна відзначає Всесвітній...
Найчастіше аварії стаються через нетверезих водіїв або необережність пішоходів, які у сутінках стают...